Antalya’da Körfez’e ilgi büyük oldu
Haber
22 Ekim 2021 - Cuma 21:57 Bu haber 867 kez okundu
 
Antalya’da Körfez’e ilgi büyük oldu
Antalya’da düzenlenen 11. Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer alan Körfez Belediyesi’nin standı büyük ilgi görüyor. Kiraz lokumunun tadına bakanlar, ilk kez gördükleri Hereke Halısı’nın dokuma aşamasını da dikkatle izliyor
KÜLTÜR Haberi
Antalya’da Körfez’e ilgi büyük oldu

Körfez’in kültürel ve yöresel ürünleri, Antalya’da bu yıl 11.’si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) tanıtılıyor. Fuarın açılışında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da ziyaret ettiği ve Hereke Halısı dokuduğu standa, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler de büyük ilgi gösteriyor.

HEREKE HALISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Körfez’in kültürel ve yöresel değerleriyle ilgili broşürlerin dağıtıldığı stantta, kiraz lokumu ikramı da yapılıyor. İlk kez kiraz lokumunun tadına bakanlar beğenilerini dile getirirken, Hereke Halısı’nın dokuma aşaması da büyük ilgi görüyor. Binlerce ilmik atılan Hereke Halısı’nın dokuma aşamasının zorluğu ve verilen emek, takdir topluyor.

ÇOK BEĞENDİLER

Fuarın konukları arasında Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Op. Dr. Feridun Kunak  da vardı. Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda bulunan stantları gezdiğini belirten Kunak, Kiraz Lokumu’nu çok beğendiğini belirtti. Hereke Halısı’nın dokunmasını da dikkatli gözlerle izleyen Kunak, bir deneme de kendisi yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antalya’da, Körfez’e, ilgi, büyük, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı