Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:04 Bu haber 737 kez okundu
 
Oda Başkanı isyan etti! Tek başına yürüdü
İzmit Yürüyüş yolunda tulumunu giyerek “ Yönetemiyorsunuzi tükeniyoruz” pankartı ile yürüyen Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, “ Herkesin kendisi ve bütün yakınları için sürekli tedirgin olduğu bir süreçte herhangi bir başarıdan söz edilemez” dedi.
SAĞLIK Haberi
Oda Başkanı isyan etti! Tek başına yürüdü

İzmit Yürüyüş yolunda tulumunu giyerek “ Yönetemiyorsunuzi tükeniyoruz” pankartı ile yürüyen Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, “ Herkesin kendisi ve bütün yakınları için sürekli tedirgin olduğu bir süreçte herhangi bir başarıdan söz edilemez” dedi.

Türk Tabipler Birliği, ülkenin dört bir yerinde hükümetin koronavirüs salgın sürecini yönetemediğini vurgulamak amacıyla basın açıklaması düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Tabip Odası’nın gerçekleştirdiği kongre neticesinde yeni başkan seçilen Ömer Ardaman koronavirüs koruma giysilerini giyerek İzmit Semt Polikliniği’nden Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Sabri Yalım Parkı’nda sağlık çalışanları tarafından karşılanan Ardaman, “Yönetemiyorsunuz tükeniyoruz” dedi. Eş zamanlı basın açıklamasını okuyan Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Ömer Ardaman, “Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanların tarihsel sorumluluklarını yılmadan her gün hatırlatmaya devam edeceğiz. Sadece hekimler ve sağlık çalışanları değil, babalarımız, annelerimiz, kardeşlerimiz ölüyor. Daha çok olduğunu bildiğimiz ama resmi olarak açıklanan rakamlarla dahi her gün 50 yurttaşımız, önlenebilir bir hastalık olan COVID-19'dan hayatını kaybediyor” dedi.

ÇAĞRI YAĞIYORUZ

Ardaman, “COVID-19 Salgın sürecinin bilimsel yöntem, şeffaf veri ve ilgili tüm kesimlerin katılımı ile etkin ve koordineli bir anlayışla yönetilmesini istiyoruz. COVID-19 salgın sürecinin bugüne kadar ki yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici buluyoruz. Ülkeyi yöneten yetkili kişi ve kurumlardan salgın tedbirleri, salgın bütçesi, salgın koordinasyonu, salgın planlaması konusunda acil, kapsayıcı ve inandırıcı program açıklamalarını bekliyoruz. Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz. Ülkenin en önemli ve gerçek gündeminin COVID-19 salgını olduğunun kabul edilmesini ve ülkeyi yönetenler başta olmak üzere tüm kişi ve kurumların bu gerçekliğe uygun tutum almasını istiyoruz. Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz. TBMM'ni açılmasını beklemeden bütün partilerin COVID-19 salgını konusunda işbirliği ve koordinasyon sağlamak üzere bir araya gelmeleri için çağrı yapıyoruz” dedi.

YÖNETEMİYORSUNUZ, TÜKENİYORUZ

Ardaman, “TTB olarak uzmanlık dernekleri ile birlikte COVİD izleme heyetimizin birikimini ve önerilerimizi paylaşabileceğimiz bir zeminin oluşmasını, ülkeyi yöneten hükümetin bu konuda çağrıcı olmasını istiyoruz. Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz. Sağlık Bakanlığı’ndan başta TTB olmak üzere bütün sağlık meslek odaları, sağlık sendika ve dernekleri ile birlikte "COVID-19 işbirliği ve ortak çalışma meclisi" oluşturmasını talep ediyoruz. Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz. Bu adımları atmayanların, COVID-19 salgını ile mücadeleyi gerçekler üzerinden, olağandışı durum tanımıyla ve bir seferberlik ruhuyla karşılamayanların. Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanların tarihsel sorumluluğunu her gün ama her gün hatırlatacağımızı buradan ilan ediyoruz” dedi.

HERHANGİ BİR BAŞARIDAN SÖZ EDİLEMEZ

COVID-19 salgını mücadelesinde başarı akıl ve bilim esas alınarak, gerçekleri konuşarak, filyasyon ve test süreçlerini çok iyi yöneterek, tedavi ortamını iyileştirip, sağlık çalışanlarını motive ederek sağlandığını belirten Ardaman, “Salgının yaygınlaştığı, 8 günde 8 hekimin hayatını kaybettiği, herkesin kendisi ve bütün yakınları için sürekli tedirgin olduğu bir süreçte herhangi bir başarıdan söz edilemez” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oda, Başkanı, isyan, etti!, Tek, başına, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı