Haber Detayı
07 Eylül 2018 - Cuma 14:35 Bu haber 9707 kez okundu
 
Körfez'de yakalan 800 kg. kokain uyuşturucu ile Vali Aksoy bilgi verdian
Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, aldıkları bir ihbar üzerine Körfez ilçesinde bulunan özel bir limana baskın düzenlemiş, operasyonda yurt dışından geldiği öğrenilen bir geminin içerisindeki konteynerde çok sağlam şekilde sarılarak gizlenmiş 800 kilo kokain ele geçirilmişti. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy operasyonun detayları ve yakalanan uyuşturucu maddeleri anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. Aksoy’un sunumuna İl Jandarma Komutanı Osman Arslan ve İl Emniyet Müdür Necati Denizci de eşlik etti.
ASAYİŞ Haberi
Körfez'de yakalan 800 kg. kokain uyuşturucu ile Vali Aksoy bilgi verdian

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, aldıkları bir ihbar üzerine Körfez ilçesinde bulunan özel bir limana baskın düzenlemiş, operasyonda yurt dışından geldiği öğrenilen bir geminin içerisindeki konteynerde çok sağlam şekilde sarılarak gizlenmiş 800 kilo kokain ele geçirilmişti. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy operasyonun detayları ve yakalanan uyuşturucu maddeleri anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. Aksoy’un sunumuna İl Jandarma Komutanı Osman Arslan ve İl Emniyet Müdür Necati Denizci de eşlik etti.

AMATEM ve ÇAMATEM kurumlarını ilimize kavuşturacağız

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kocaeli ili uyuşturucuyla mücadele konusunda çok önemli çalışmalar yapılıyor. Yılbaşından 9’uncu ya kadar yakalanan maddelerle ilgili dökümanları paylaşacağım. Özellikle yakalanan malzemelere baktığımızda toplamda 1,27 kilo eroin, 139 kilo esrar, 8 bin uyuşturucu hap ve 807 kilo kokain yakalandı. Yılbaşından itibaren bin 317 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda 2 bin 12 kişi gözaltına alınarak 432 kişi tutuklandı. İlimizin ihtiyacı olan AMATEM ve ÇAMATEM büyük bir hızla yapımı sürmektedir. En yakın zamanda ihaleleri yaparak ilimize bu kurumları kavuşturacağız” dedi.

İmha edilmek üzere bekletilmektedir

6-1536309110.jpg?

Aksoy, “7 Ağustos itibariyle bir ihbar sonucu İl Jandarma Komutanlığımızın yürüttüğü çalışma sonucunda gelen bir gemideki konteynırı tespit ederek çalışma altına aldılar. Spor çantalar içerisinde saklanmış kokain maddesi ele geçirildi. Yakalanan kokain maddesi 800 kilodur. Bu çok önemli bir miktardır. İlgili birimlerimizin katkılarıyla bu çalışma gerçeklemiştir. Güvenlik güçlerimizin yaptığı çalışmalara vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Valiliğimiz Açık Kapı uygulamasından uyuşturucu ihbarlarını vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Bu 800 kilo kokain imha edilmek üzere jandarmamızda beklenmektedir” dedi.

Gözaltına alınan kimse yok

Vali Aksoy, “Yurtdışından getirilen kamuflaj olarak köpeklerin koku almasını engelleyecek bir maden içerisinde saklanarak getirilmesi planlanan bir maddeydi. Türkiye üzerinden başka bir yere götürülmesi konusunda somut bir delil yok ama çalışmalarımız devam ediyor. Konuyla ilgili henüz gözaltına alınmış kimse yok. Emniyet teşkilatımızın daha önce yürüttüğü eroin maddesi yakalanma konusunda çok önemli işlere imza attılar. Ben ilgili kişi ve kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

1-1536309083.jpg?2-1536309089.jpg?3-1536309094.jpg?5-1536309104.jpg?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfez'de, yakalan, 800, kg., kokain, uyuşturucu, ile, Vali, Aksoy, bilgi, verdian,
Yorumlar
Haber Yazılımı