Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 20:23 Bu haber 1045 kez okundu
 
İzmit Belediyesi Bilinçli Üretim İçin Çiftçilere Eğitim Veriyor
İzmit Belediyesi kırsal nüfusun kalkınması adına köylerde yer alan çiftçileri ziyaret etmeye ve eğitimlerine devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
İzmit Belediyesi Bilinçli Üretim İçin Çiftçilere Eğitim Veriyor

İzmit Belediyesi kırsal nüfusun kalkınması adına köylerde yer alan çiftçileri  ziyaret etmeye ve eğitimlerine devam ediyor.

İzmit Belediyesi kırsal nüfusun kalkınması adına yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ederken Kırsal Hizmetler Müdürlüğü eliyle belirli aralıklarla köylerde çiftçilerle bir araya geliyor ve eğitim programlarına ara vermeden devam ediyor. Kırsalda ekonomik kalkınmanın temelinin eğitim ve beraberinde gelen bilinçli uygulamalar ve bilinçli üreticiler olduğuna inanan İzmit Belediyesi bu yolda tüm imkânlarını çiftçiler için seferber ediyor.

KURTDERE KÖYÜNDE BUZAĞI BAKIMI VE BESLEME EĞİTİMİ

Çiftçi Eğitimi Programları kapsamında son olarak Kurtdere Mahallesi’nde İzmit Belediyesi Veteriner Hekimi Gökhan Kılıç tarafından hayvancılık üzerine eğitim verildi. Çiftçilere ve hayvan sahiplerine “Buzağı Bakım ve Beslemesi” başlığı altında doğumun takibi,  yeni doğan bakımı, buzağıların beslenme programı ve ağız sütünün önemi, sütten kesme zamanı ve yöntemi, geviş getiren hayvanların sindirim sistemi, buzağıların barınma ve bakım şartları, hastalıklardan korunma yolları ve sürü yönetimi konularında bilgiler verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Belediyesi, Bilinçli, Üretim, İçin, Çiftçilere, Eğitim, Veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı