Haber Detayı
21 Ağustos 2018 - Salı 13:58 Bu haber 11054 kez okundu
 
Acil servisler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı’nın birinci gününde kurban kesimi sırasında kendini yaralayan acemi kasaplar hastanelerin acil servislerine koştu.
SAĞLIK Haberi
Acil servisler acemi kasaplarla doldu

Kurban Bayramı’nın ilk gününde ilimizde bayram namazının ardından başlayan kurban kesiminde, yaralanan acemi kasaplar ambulans ve özel otomobillerle yakınları tarafından hastanelere götürüldü. İl genelinde onlarca kasap, devlet hastaneleri, özel polikliniklere giderek tedavilerini yaptırdı. Vücutlarının çeşitli yerlerinde kesik oluşan acemi kasaplar arasında şimdi kadar ciddi bir yaralanma olayının olmadığı belirtildi.

BİRDEN OLDU HİÇ ANLAMADIM

Kurban kesimi sırasında elini kesen Ercan Çakmak, “Karşıdaki arkadaşın hatası sonucu elimizi kestik. İki kişi arasında kalınca bıçak elimize saplandı” dedi. Kurban kesimini Başiskele’de gerçekleştirmek isteyen Mehmet Arık ise , “Hayvanı keserken bıçak kaydı. Birden oldu hiç anlamadım. Şuan sağlık durumum iyi” dedi.

BAŞIMA İLK DEFA BÖYLE BİRŞEY GELDİ

Kurban kesimini Körfez ilçesinde gerçekleştirmek isteyen fakat elini kesen Mehmet Diler ise, “Yapacak bir şey yok. Bıçak kaydı elimi kestim” dedi. Kartepe’de kurban kesimini gerçekleştirmek isterken elini kesen Vahdettin Berber ise, “Keseceğimiz hayvanı kamyonetten indirmek isterken elim kamyonetle hayvanın boynuzu arasında kaldı. Hayvan bir anda refleks gösterince elim kırıldı. Başıma ilk defa böyle bir şey geldi” dedi.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Acil, servisler, acemi, kasaplarla, doldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı