Yıldırım Çocuk Kulübü Ormanya’yı gezdi
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 22:18 Bu haber 531 kez okundu
 
Yıldırım Çocuk Kulübü Ormanya’yı gezdi
Körfez Yeniyalı Mahallesi’nde bulunan Yıldırım Çocuk Kulübü 2. Sinif ve 8. Sınıf aralığındaki öğrencileri ile birlikte Kartepe Uzuntarla’da bulunan Doğal Yaşam Parkı Ormanya’ya alan gezisi düzenlediler
GÜNDEM Haberi
Yıldırım Çocuk Kulübü Ormanya’yı gezdi

Körfez Yeniyalı Mahallesi’nde bulunan Yıldırım Çocuk Kulübü  öğrencileri Kartepe Uzuntarla’da bulunan Doğal Yaşam Parkı Ormanya’ya alan gezisi düzenlediler.

Yıldırım Çocuk Kulübü kurucu müdürü Selen Çağlar, öğretmenlerden Duygu Anar ,Gamze Ağaç,Elif Ülker,Melisa Çakar, Melek  Kılıç ve Elmas Özcan tarafından düzenlenen ormanya gezisine ilkokul  ve ortaokul  öğrencileriyle birlikte katıldı.

Gezinin çok faydalı geçtiğini belirten Yıldırım Çocuk Kulübü kurucu müdürü Selen Çağlar,
Bu dünyada yalnız değiliz. Başka canlar, sessiz dostlar ve korunulması gereken hakları var. Öğrencilerimize bu farkındalığı kazandırmak için 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü öncesi Ormanya Tabiat Parkı’na gezi düzenledik. Öğrencilerimiz hayvan dostlarıyla vakit geçirdikten sonra orman kütüphanesine uğradı. Sadece kuş cıvıltısının olduğu orman kütüphanesinde okunan kitapların verdiği huzur ile gezimizi tamamladık diyen Selen Çağlar öğrencilerimizin keyifli vakit geçirdiklerini ve önümüzdeki günlerde farkli  etkinlikler ile öğrencilerimizle buluşmaya devam edeceğiz diyerek noktaladı.

 

Yeşili, doğayı, birçok hayvan ve bitki türünü gözlemleyen öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler. Yeşilliklerin ve canlıların sesleri arasında kitaplarını okuyup geziden mutlu bir şekilde dönen öğrencilerimiz, sınıflarında gerçekleştirdikleri grup çalışmalarıyla bitki ve hayvan sevgisini gösteren posterler hazırlayacaklar.

Çağlar , “İnşallah önümüzdeki günlerde benzer etkinlikler ile öğrencilerimizle buluşmaya devam edeceğiz diyerek noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldırım, Çocuk, Kulübü, Ormanya’yı, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı