Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 13:19 Bu haber 556 kez okundu
 
KTO İle Azerbaycan İkili Görüşmelerde Bir Araya Geldi
Körfez Ticaret Odası ve Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu yönetim kurulu ve sanal fuar katılımcıları fuar öncesi gerçekleştirilen açılış toplantısında bir ayara geldi.
GÜNDEM Haberi
KTO İle Azerbaycan İkili Görüşmelerde Bir Araya Geldi

Körfez Ticaret Odası ve Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu yönetim kurulu ve sanal fuar katılımcıları fuar öncesi gerçekleştirilen açılış toplantısında bir ayara geldi.

Pandemiden bu yana gelen süreçte iki sanal fuar gerçekleştiren KTO yapı-inşaat sektöründen üyelerini Azerbaycanlı iş adamları ile bir araya getirdi.

ÖZTÜRK’TEN DOSTLUK MESAJLARI

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ‘’ Azeybaycan ile yaptığımız her organizasyonumuz bizler için çok kıymetli çünkü bizler ayrısı gayrısı olmayan iki farklı coğrafyada ama tek bir milletin farklı iki tane bağımsız devletiyiz. Dolayısıyla bizler kendimizi sizlerden farklı görmüyoruz. Çünkü bilinmesini isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün toprakları Azerbaycan'ın da aynı zaman gönül coğrafyasının içerisindedir’ ’dedi.

EKONOMİK İLİŞKİLERİMİZİ DAHA DA KUVVETLENDİRMELİYİZ

Konuşmasında ayrıca ekonomik ilişkilere de değinen Öztürk ‘’Aslında Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine baktığımızda çok boyutlu bir niteliğe sahip olduğunu görüyor bu çok boyutluluğun önemli yönlerinden birinin de ikili ve çoklu ekonomik ilişkiler olduğunu görüyoruz. İkili ekonomik ilişkilerde karşılıklı olarak yapılan yatırımlar ve ikili ticaret hacmi tam arzulanan düzeyde olmasa da son yıllarda yaşanan gelişmeler ve kurumsallaşma düzeyinin yükseltilmesi geleceğe çok daha olumlu bakmamızı sağlıyor. Türkiye’nin Azerbaycan’da petrol dışı sektörlerde, Azerbaycan’ın ise Türkiye’de enerji sektöründeki yatırımları bu süreçte dikkat çekiyor ve güçlü iş birlikteliklerinin yaşanıyor olmasını sevinçle karşılıyoruz’’ dedi.

SANAL FUAR VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

KTO inşaat ve yapı fuarına yönelik olarak gerçekleştirdiği etkinlik il Türkiye ile Azerbaycan arasında ticari ağları kuvvetlendirmek, iletişim kurmak, deneyim alışverişinde bulunmak, aynı zamanda Covid-19'un iş hayatimiz üzerindeki etkilerini azaltmak ve yeni iş ortaklıkları kurulmasını amaçlıyor

7 DİLDE TERCÜME DESTEĞİ

Körfez Ticaret Odası Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu arasında devam eden sanal fuarda 7 dilde tercüme desteği ile veriliyor. Fuar katılımcıları ayrıca katalog oluşturma, ikili iş görüşmeleri yapma fırsatı da yakalayacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KTO, İle, Azerbaycan, İkili, Görüşmelerde, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı