Kocaeli’de 12 sınıfa korona engeli!
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 18:34 Bu haber 960 kez okundu
 
Kocaeli’de 12 sınıfa korona engeli!
Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar bir buçuk yıl sonra açıldı. 6 Eylül’de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı Koronavirüs tedbirleri içerisinde başlatılırken vaka ve temas sayılarındaki artış nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı
SAĞLIK Haberi
Kocaeli’de 12 sınıfa korona engeli!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar bir buçuk yıl sonra açıldı. 6 Eylül’de başlayan 2021-2022  eğitim ve öğretim yılı Koronavirüs tedbirleri içerisinde başlatılırken vaka ve temas sayılarındaki artış nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. Özer yaptığı açıklamada, "Şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir" dedi. Bakan Özer ayrıca ülke genelinde düne kadar 850 derslikten sadece 198’inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini duyurdu.

12 SINIFA TEDBİR

Edinilen bilgilere göre Kocaeli’de şimdiye kadar 12 sınıf karantinaya alındı. İzmit’te 4, Kartepe’de 1, Darıca’da 5,  Gebze’de 2 sınıfta pozitif veya temaslı vaka olması nedeniyle çocukların evlere gönderildiği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, 12, sınıfa, korona, engeli!,
Yorumlar
Haber Yazılımı