Büyükşehir'den geniş katılımlı Roman Çalıştayı
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 13:14 Bu haber 865 kez okundu
 
Büyükşehir'den geniş katılımlı Roman Çalıştayı
Romanların sorunları, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan Roman derneklerinin katılımıyla, akademik ortamda masaya yatırılacak
YAŞAM Haberi
Büyükşehir'den geniş katılımlı Roman Çalıştayı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Ekim Cumartesi günü Türkiye’deki Roman Derneklerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir çalıştay düzenleyecek. Çalıştayda Romanların, eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler alanında yaşadıkları sorunlar ve buna yönelik çözüm önerileri akademik ortamda masaya yatırılacak.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN ROMAN DERNEKLERİ KATILACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin, akademisyenlerin yönetiminde gerçekleştireceği çalıştaya, Kocaeli Roman Dernekleri ve Federasyonunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Roman derneklerinden 200’e yakın yönetici katılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğindeki çalıştay, 23 Ekim Cumartesi günü 10.30’da açılış konuşmaları ile başlayacak.

ROMANLARIN SORUNLARI MASAYA YATIRILACAK

Roman Çalıştayı aynı gün öğleden sonra çalışmalarına başlayacak. Katılımcılar, Roman vatandaşlarla ilgili eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler konu başlıklarındaki görüşlerini ifade edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, geniş, katılımlı, Roman, Çalıştayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı