Körfez Manşet - Eğitim
Tügva Yaz Okulunda İkinci Hafta
Tügva  Yaz Okulunda İkinci Hafta
Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve toplam 900 ortaokul öğrencisi ile başlayan Yaz okulunda ikinci haftaya gelindi.
13 Temmuz 2017 Saat: 12:15

Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve toplam 900 ortaokul öğrencisi ile başlayan Yaz okulunda ikinci haftaya gelindi.

DİNİ VE SOSYAL ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Geçtiğimiz yıllara göre daha kapsamlı ve başarılı olan Yaz Okul'una Gebze, Gölcük, Darıca , Çayırova , Başiskele , Kartepe ve İzmit ilçelerinden katılım sağlandı.Bu sene ilimizden 900 ortaokul öğrencisinin kayıt yaptırdığı yaz okulunda tecrübeli gözetmenler  denetiminde Kuran-i Kerim , Siyer-i Nebi gibi dini eğitimlerin yanı sıra yüzme, buz pateni , lazer park , kütüphane ziyaretleri,robotik atölye ,binicilik, okçuluk ,  spor etkinlikleri, satranç , ebru ,hat ve piknik gibi sosyal etkinlikler yapılıyor. İkinci haftasına girdiğimiz yaz okulunda öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmıyor. 

YAZICI , '' İMANLI NESİLLER  İÇİN  MÜCADELE EDİYORUZ.''

Yaz okulunu düzenleyen TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı açıklama yaptı. Başkan Yazıcı , '' Bu senede geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yaz okulumuzu başlattık.  900 ortaokullu kardeşimizin katıldığı yaz okulunda Kuran-i Kerim , Siyer-i Nebi gibi dini eğitimlerle birlikte yüzme, buz pateni , lazer park , kütüphane ziyaretleri,robotik atölye ,binicilik, okçuluk ,  basketbol ve Futbol gibi spor etkinlikleri, satranç , ebru ,hat ve piknik gibi sosyal etkinliklerle ikinci haftayı tamamlamak üzereyiz.  Bu seneki yaz okulumuz daha önceki yaz okullarımıza oranla daha geniş , daha eğlenceli ve eğitici geçmektedir. Bunun ispatı  öğrenci kardeşlerimizin yüzlerindeki tarifsiz gülümsemelerdir '' dedi.

Yazıcı konuşmasının devamında yaz okulunun düzenlenmesine yönelik açıklamaklar yaptı .  Yazıcı '' Biz onların vatan , millete ve dinimize hayırlı evlatlar olmaları için mücadele ediyoruz. Yaz okul'unu düzenlememizdeki en büyük etkende budur aslında. '' dedi.