Körfez Manşet - Eğitim
Körfez’e 2. üniversite geliyor
Körfez’e 2. üniversite geliyor
Körfez Yarımca’nın ardından Hereke’ye de yeni bir fakülte yapılması için Körfez Belediyesi ile Nuh Çimento arasında protokol imzalandı. 15 bin metrekare alanda inşa edilecek ve 30 derslikli olacak fakültenin temelinin bu yıl içinde at
30 Mayıs 2017 Saat: 18:00

15 BİN METREKARE ALAN

Hereke’de Körfez Belediyesi’ne ait 15 bin metrekarelik alanda yeni bir üniversite yapılacak. Hayata geçirilecek olan fakültenin inşaatını Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Körfez Belediyesi üstlenecek. Fakültenin yapımı tamamlandığında Kocaeli Üniversitesi’ne devredilecek. Üniversite yapımı için dün gerçekleşen protokol törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı ve Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt, AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem ve bürokratlar katıldı.

 

7zbtz1jz.jpg

EĞİTİME YATIRIM ÖNEMLİ

İmza töreni öncesinde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Nuh ailesine teşekkür ederek, “Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanımız Fikri Işık’ın katılımıyla Yarımca bölgesinde fakülte inşaatımızın temelini attık. O inşaatın da üçüncü katı bitmek üzere. İkinci fakültemizi de Nuh Vakfı’nın desteğiyle hayata geçireceğiz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da Nuh ailesinin eğitime önem verdiğini belirterek, “Üretim olmadan kalkınma olmaz. Bize düşen görev üretimin önünü açmak. Bizler iş adamlarımıza sanayicimizin hep yanında olduk. Kendilerini de eğitime bu tür yatırımların yapılması noktasında da teşvik ediyoruz” dedi.

 

114k5qpm.jpg

DESTEK DEVAM EDECEK

Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı ve Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Tevfik Bilgin de konuşmasında, “Nuh Vakfı olarak eğitime desteğimiz her zaman devam edecek. Bugün de bir ön protokol imzalıyoruz. Bu protokole göre yapılması planlanan Kocaeli Üniversitesi’ne bağlı eğitim yuvasının belli bir oranını bizler karşılayacağız. Her yıl gelirimizin yüzde 5’ini vakfa aktarıyoruz ve bu tür hayırlı işlerde kullanıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların imza törenine geçildi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran 2017 yılı içinde fakültenin temelinin atılacağını belirtti.

30 DERSLİK OLACAK

15 bin metrekare alanda inşa edilecek olan fakülte binası, 30 derslikli olacak. Fakülte içerisinde 306 ve 252 kişilik iki ayrı konferans salonu, seminer odaları, kütüphane, ibadethane, 33 araçlık otopark ve kantin yer alacak.