Körfez Manşet - Eğitim
Uluslararası öğrenciler KOÜ’de bir araya geldi
Uluslararası öğrenciler KOÜ’de bir araya geldi
Farklı ülkelerden gelerek KOÜ’de eğitim gören uluslararası öğrenciler üniversitenin sosyal tesislerinde Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve kent protokolüyle buluştu.
1 Aralık 2017 Saat: 20:14

Farklı ülkelerden gelerek KOÜ’de eğitim gören uluslararası öğrenciler üniversitenin sosyal tesislerinde Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve kent protokolüyle buluştu.

PROTOKOL DE KATILDI

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, çarşamba günü uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya; Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, dekanlar, akademisyenler ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı. Toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. KOÜ Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü Öğretim Görevlisi Kenan Serhat İnce ve öğrencisi Emre Kayacan tarafından müzik dinletisi sunuldu.

MUTLULUK DUYUYORUZ

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hülagü, katılımcıların ve İslam dünyasının Mevlid Kandili’ni tebrik etti. Prof. Dr. Hülagü “Tarihi, kültürleri, gelenekleri, sevgiyi ve hoşgörüyü buluşturan, yüzyıllardır köprü olan bu topraklarda, sizlerin eğitimine aracılık etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kültürleri bir araya getirip farklı eğitimlerin tecrübe ve deneyimlerini bir potada eriterek mevcut konumdan daha iyi noktaya geleceğimize inanıyoruz. Bu toprakların sesi, nefesi olan Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Gelin Tanış Olalım’ dedik ve tanış olmakla kalmayarak kardeş olduk” dedi.

ÖĞRENCİLERİN YANINDAYIZ

Yabancı ülkelerde eğitim görmenin zorlukları olabileceğine dikkat çeken Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik ise, “Kocaeli zorluklarla en az karşılaşacağınız şehir. Uluslararası öğrencilerimizin buradan güzel anılarla ayrılacağına inanıyorum” ifadelerine kullandı. Uluslararası öğrencileri misafir değil ev sahibi olarak gördüklerine vurgu yapan Başkan Vekili Zekeriya Özak da “Kocaeli Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Belediye olarak uluslararası öğrencilerimizin yanındayız” dedi. KOÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından protokol üyelerine hediye verilmesinin ardından toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.