Körfez Manşet - Siyaset
Çok Sesli Çocuk Korosu Kayıtları Başladı
Çok Sesli Çocuk Korosu Kayıtları Başladı
Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çoksesli Çocuk Korosuna Seçme Sınavı ile koro üyesi alınacak. 20 Ekim Cuma günü son bulacak kayıtlar için 3, 4 ve 5’nci sınıflarda ön elemeler yapılacak.
6 Ekim 2017 Saat: 15:21

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çoksesli Çocuk Korosuna Seçme Sınavı ile koro üyesi alınacak. 20 Ekim Cuma günü son bulacak kayıtlar için 3, 4 ve 5’nci sınıflarda ön elemeler yapılacak.

 

Okulların açılması ile çalışmalarına başlayan Çoksesli Çocuk Korosu yönetiminden Koro Şefi Figen Yünlü, Koro Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Harman ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Akif Kars, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ı ziyaret etti. Korodan sorumlu Şube Müdürü Hatice Doğancı’nın da hazır bulunduğu ziyaret sonrası koro hakkında bilgi veren Doğancı özetle şunları söyledi:  “Çoksesli Koro için; okullarda ön elemeler yapılacak olup, ön elemelerde başarılı olup, okulları tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderilen listelerde adı bulunan öğrenciler,  28 Ekim tarihinde Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan seçme sınavına girebilecek”

SINAV YAPILACAK

Okullarında müzik ve sınıf öğretmenleri tarafından 02- 20 Ekim 2017 tarihleri arasında 3,4 ve 5’nci sınıflarda ön elemeler yapılacağını ifade eden Doğancı konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Okullar tarafından listeler 24 Ekim tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderilecek. Okullarındaki ön elemelerde başarılı olan öğrenciler için 28 Ekim Cumartesi Sabancı Kültür Merkezi’nde sınav yapılacak. Okul Müdürlüklerince başarılı olan öğrenciler 24 Ekim Salı günü saat 17.00’ye kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderilecek”

ARANAN ÖZELLİKLER

Seçme sınavına girecek öğrencilerin; Okulların 3, 4,  5’nci sınıf öğrencisi olması, ön eleme başarılı listesinde isimlerinin olması,  Kocaeli’nde ikamet ediyor olması, koro performansını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir sağlık problemi (epilepsi-işitme kaybı ses tellerinde hazar-konuşma bozukluğu-yarık damak vb. ) olmaması, koro çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi için çalışmalara düzenli olarak katılım sağlayacak olması (devamsızlık etmeyecek) gibi özellikler aranacaktır. Koro seçmelerine katılmak isteyen öğrencilerden ve veli izin dilekçesi istenecektir.  Konuyla ilgili bilgi almak isteyen veliler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 0262 324 54 64 (138 A. Sarı) telefonunu arayabilirler.