Körfez Manşet - Ekonomi
Körfez KTO 11. Komite Toplantısını Gerçekleştirdi
Körfez KTO 11. Komite Toplantısını Gerçekleştirdi
Körfez Ticaret Odası, sigortacıların bulunduğu 11. Meslek Komite toplantısını gerçekleştirdi.
13 Nisan 2017 Saat: 19:53

Körfez Ticaret Odası, sigortacıların bulunduğu 11. Meslek Komite toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya KörfezTO Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı, komite başkanı Ercan Yavuz, komite üyeleri Sedat Pek, Gürsel Gencer, Erdoğan Bozkurt ve Mustafa Gülçan katıldı. Toplantıya misafir olarak katılımda bulunan Çetin Koşan, KOSGEB destekleri hakkında komiteyi bilgilendirdi.

KOSGEB’den Sigortacılarda Yararlanabiliyor

Koşan Tarım Gıda İnşaat Danışmanlık şirketi sahibi Çetin Koşan, artık KOSGEB’le ilgili desteklerden sigortacıların da faydalanabildiğini ve bu desteklerin içerikleri hakkında detaylı bilgi verdi. Koşan, desteklerin iki türlü olabileceğine ve ilk olarak yeni kurulan şirketlere sağlanan faydalara değindi. Girişimcilik destek programı, genel destek programı gibi programlar ve gerek yurt içinde gerek yurt dışındaki iş gezisi desteklerinden, tanıtım, danışmanlık, eğitim belgelendirme ve nitelikli eleman istihdam desteği gibi pek çok destek hakkında komiteyi aydınlatıcı bilgiler sundu.

Bilgilendirmeler Devam Edecek

Koşan’ın bu bilgilendirmesi yalnızca komiteyle sınırlı kalmayacak, tüm sigortacı üyelere ve meclise KOSGEB destekleri hakkında bir bilgilendirme sunumu yapılacak. KörfezTO Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı “KOSGEB desteklerinden yararlanamayan sigortacıların artık bu desteklerden yararlanabiliyor olması ve sağlanan destekler hakkında bilgi sahibi olmaları konusunda yapılacak sunumun faydalı olmasını temenni ediyorum.” Dedi ve Çetin Koşan’a toplantıya katılımı için teşekkür etti.