Körfez Manşet - Asayiş
Silahlı çatışmanın zanlıları her yerde aranıyor
Silahlı çatışmanın zanlıları her yerde aranıyor
Körfez Hereke'de meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında uzlaşamayan taraflar arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi yaşamını yitirirken 2 kişi ise yaralanmıştı. Polis ekipleri olayı gerçekleştiren şüphelilerin yakalanma
22 Ocak 2018 Saat: 23:24

Körfez Hereke merkezde meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sonucu taraflar aralarında uzlaşamayınca olay yerine gelen polis ekipleri her iki tarafı ulaşabilmeleri için Hereke Polis Merkezi önüne getirmiş, burada uzlaşmak için konuşmaya başlayan taraflar yeniden kavga etmeye başlamıştı. Taraflardan Hüseyin Çelik, belindeki tabancaya sarılarak Furkan Öztürk (25) isimli şahsa ateş etmiş, bu esnada kimliği belirsiz kişiler de kaçan Çelik'e ateş etmişti. Silahlı çatışmada Hüseyin Çelik vurularak yaralanırken o esnada olay yerinden geçmekte olan Tayfun Çetinkaya isimli şahıs da elinden vurularak yaralanmıştı.

Hayati tehlikesi sürüyor

Ağır yaralanan Furkan Öztürk, kaldırıldığı Özel Marmara Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken ağır yaralanan Hüseyin Çelik ise ambulansla Derince Eğitim Araştırma Hastanesine, kazara elinden vurulan Tayfun Çetinkaya isimli şahıs ise İzmit Seka Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Körfez ilçesinde geniş bir kesim tarafından tanınan ve nakliyecilik yapan işadamı Yavuz Öztürk’ün oğlu olan Furkan Öztürk’ün cenazesi tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilerek Yukarı Hereke Ulu Camiinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Hereke Mezarlığında toprağa verildi. Polis ekipleri hayati tehlikesi devam eden Hüseyin Çelik’i yaralayan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.