Körfez Manşet - Asayiş
Hereke'de silahlı kavga 2 yaralı
Hereke'de silahlı kavga 2 yaralı
Hereke’de meydana gelen ve iki grup arasında yaşandığı söylenen kavgada iki kişi silahla vurularak ağır yaralandı.
20 Ocak 2018 Saat: 20:58

Hereke’de meydana gelen ve iki grup arasında yaşandığı söylenen kavgada iki kişi silahla vurularak ağır yaralandı.

Hereke’de bir trafik kazası sonrasında karakol önünde yaşanan kavgada silahlar çekildi. Olayda iki kişi silahla vurularak ağır yaralanırken çatışma bölgesinde geçen bir vatandaş da elinden vuruldu.

Alınan bilgiye ve iddialara göre Hereke merkezde iki kişinin karıştı maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kazadan sonra karakola giden taraflar buradan karşılıklı olarak Uzlaşmak için Konuşmaya başladılar.

Karakol önünde karşılıklı konuşmalar devam ederken adının Hüseyin olduğu öğrenilen şahıs elini beline attı ve müdahaleye fırsat vermeden Furkan Öztürk adlı 25 yaşındaki şahsı çeşitli yerlerinden vurduktan sonra ateş ederek kaçmaya başladı.

Bu sırada ortalık bir anda savaş meydanında dönerken kaçan Hüseyin adlı şahsın peşine düşen ve kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin ateşe karşılık verdikleri iddia edildi.

Silahlı çatışma sırasında Hüseyin adlı şahıs da karakolun yaklaşık 50 metre ilerisinde vurularak yaralanırken olay yerinden geçmekte olan bir vatandaş da elinden yaralandı.

 Çatışma sonrasında ağır yaralanan Furkan Öztürk Tütünçiftlik te bulunan özel Körfez Marmara Hastanesi'ne diğer Yaralı Hüseyin adlı şahıs ise Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındılar. Her iki yaralının durumunun ağır olduğu elinden vurulan şahsın ise Seka Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

 Olay sonrasında Hereke Karakolu ve her iki hastane çevresinde de yaralıların yakınları acılarını bağırarak ve tartışarak baygınlık geçirirken çevik kuvvet ve polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

İddialara göre yaralılardan Furkan Öztürk'ü Hüseyin vururken Hüseyin'i vuran şahsın henüz kimliğinin belli olmadığı belirtiliyor olayla ilgili soruşturma devam ediyor.