Körfez Manşet - Asayiş
250 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
250 Polisle Uyuşturucu Operasyonu
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Körfez, Derince, İzmit ve Dilovası’nda yapılan operasyonlarda, satıcı ve kullanıcı olarak toplam 48 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 29 kişi emniyetteki işlemlerinden son
28 Eylül 2017 Saat: 15:04

İlginç yöntem

Alınan bilgi ve iddialara göre Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak satıcılarına yönelik Körfez, İzmit, Derince ve Dilovası ilçelerinde operasyon düzenledi. Yaklaşık 3 ay boyunca aralıklarla devam eden operasyon sonrasında 48 kişiyle birlikte,  sokak satıcısı olduğu tespit edilen 4 şahsı takibe alan ekipler, doğu illerinden temin ettikleri uyuşturucu maddelerin ilimize götürüleceğinin belirlenmesi üzerine şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin bulunduğu araçta arama yapan ekipler, yangın tüpleri içine zulalanmış vaziyette 13 kilo 960 gram Afyon sakızı ele geçirdi.

Zanlılardan 29 kişi önceki emniyette yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 7 kişi tutuklandı. Aynı operasyonda gözaltına alınan 12 kişi ise bu sabah Körfez Adliyesi’nde Hakim karşısına çıkartıldılar.

Körfez ilçesi’nde yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerinin yapılan üst aramasında 1 kilo 740 gram metanfetamin ve 520 gram eroin ele geçirildi. Yapılan operasyonlar doğrultusunda ilimizde uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen şüphelilere yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde düzenlenen operasyonlara Özel Hareket Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 250 polis destek verdi.

Operasyon kapsamında 13 sokak satıcısından uyuşturucu madde satın aldığı tespit edilen 27 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan üst aramalarında toplam 149 adet uyuşturucu hap, 72.55 gram esrar, 1 gram sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen 27 kişiye uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.  Gözaltına alınan 13 sakak satıcısının yapılan üst aramasında ise 63.20 gram esrar, 1 adet uyuşturucu hap ve 11.32 gram eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan toplam 48 kişiden 29’u emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken daha önce adliyeye sevk edilen 7 kişi ise tutuklandı. Emniyette işlemleri tamamlanan 12 kişi ise Körfez Adliyesine sevk edildi.