Körfez Manşet - İç Sayfa Haberleri
Kent kontrolü 10 Kasım'ı törenle kutladı
Kent kontrolü 10 Kasım'ı törenle kutladı
Kocaeli Valiliği tarafından organize edilen programla Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu yılında kent protokolü ve vatandaşların katıldığı programla İzmit Kültür Tepesi'nde bulunan Ata
10 Kasım 2017 Saat: 21:03

Kocaeli Valiliği tarafından organize edilen programla Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu yılında kent protokolü ve vatandaşların katıldığı programla İzmit Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk anıtının önünde anıldı.

Kocaeli Valiliği, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79'uncu yıldönümü nedeniyle Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Programa kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Vali Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen törene, CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, siyasal parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAYAT DURDU

Saat 9.03’de başlayan 2 dakikalık saygı duruşu, Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu 9.05'e kadar sürdü. Saygı duruşu öncesi ise Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Kazım Dalkıran, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Siren sesleri ile hayat 2 dakikalığına durdu. D-100 otoyolu üzerindeki araçlar da durarak anma törenine katıldı. Son olarak İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk bayrağının yarıya indirilmesiyle tören son buldu.

ÇELENK BIRAKTILAR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Kazım  Dalkıran, Kocaeli  Büyükşehir  Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından STK’lar Atatürk anıtına çelenk bırakırken, son olarak CHP Kocaeli İl örgütü Atatürk anıtı önüne gelerek çelenk bıraktı. Daha sonrasında CHP’liler tören sonu esnafa kasımpatı çiçeği dağıttı.

chp-(2).jpg

cicek-015.jpg

dogan-027.jpg

karaosmanoglu-008.jpg

karaosmanogluu.jpg

vali-027.jpg

vali-huseyin-aksoy-ve-buyuksehir-belediye-baskani-ibrahim-karaosmanoglu-toren-alanina-girerken-selamlasti.jpg