Körfez Manşet - Spor
Vali Aksoy;İzmit Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulunu Ziyaret Ederek, İncelemelerde Bulundu
Vali Aksoy;İzmit Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulunu Ziyaret Ederek, İncelemelerde Bulundu
Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
7 Şubat 2018 Saat: 23:46

Ziyarette; Vali Aksoy’a İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat OkuluMüdürü Salih Aydın ile müdür yardımcıları tarafından kapıda karşılanan Sayın Valimiz, Halk Eğitim Merkezi binasını gezerek, kursiyerlerle sohbet etti.

Vali Aksoy ziyarette yaptığı konuşmasında  “Kocaeli Halkevi binası olarak bilinen ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün hizmet verdiği binada incelemelerde bulunmak üzere bugün buraya geldik. Halkevi binamız 1937 yılında inşaatına başlanıp, 1941 yılında faaliyete geçirilen, İzmit’in en eski binalarından birisidir. İzmit’in eğitimine, sosyal ve kültürel yaşamına çok önemli görevler yüklenmiş olan bir binadır. İl Milli Eğitim Müdürümüz ve ilgili arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı yerinde görmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Halk Eğitim faaliyetleri kapsamında sınıflarda eğitim gören öğrencilerimizle sohbet etme fırsatı da bulduğunu belirten Sayın Valimiz, Amacımız bu binayı orijinaline uygun şekilde restore ederek, tekrar eğitim yaşamına devam etmesini sağlamaktır” dedi.