Körfez Manşet - Spor
Milli Piyango hırsızı yakalandı
Milli Piyango hırsızı yakalandı
Körfez Tütünçiftlik Cahit Zarifoğlu Caddesi’nde, para bozdurmak için kasap dükkanına giren Milli piyango seyyar bayii dalgınlığından faydalanarak, bir deste Milli Piyango biletini çalan zanlı İstanbul’da yakalandı
19 Aralık 2017 Saat: 17:51

Alınan bilgi ve iddialara göre, pasaj girişinde Milli piyango seyyar bayilik yapan Fehmi Çelik adlı satıcının, para bozdurmak için ayrıldığı bir sırada tezgaha gelen şahıs, bir deste bileti alarak, paltosunun cebine sokup kaçmıştı.

Kamera görüntülerini adım adım takip eden ve diğer illerle bağlantıya geçen Körfez İlçe Asayiş Büro ekipleri, görüntüye yakalanan şahsın F.Ş. (71) olduğunu belirledi. Yapılan sorgulamada İstanbul Güngören’de oturduğu öğrenilen şahıs için Körfez Savcılığı tarafından verilen arama ve yakalama izni ile Güngören Asayiş ekipleri tarafından evinde yakalanan şüpheli Körfez’e gönderildi.

Bu arada şahsın evinde yapılan aramalarda çalınan 750 adet bilet bulunamadı. Biletleri sattığı tahmin edilirken F.Ş. nin daha önce de Sivas ili ile Muğla'nın Bodrum ilçesinde bilet çalma olayları olduğu ve bu nedenle de sabıkalarının bulunduğu öğrenildi. Sorgusu sonrasında adliyeye sevk edilen F.Ş. adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.