Körfez Manşet - Gündem
Körfezin yüreği ağzına geldi
Körfezin yüreği ağzına geldi
Körfez İlçe büyük bir yangın tehlikesini atlattı. Körfez İlçe Fatih Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Parkı içinde yer alan ve mahalleye elektrik dağıtımının yapıldığı ana trafo binasında yangın çıktı.
24 Aralık 2017 Saat: 00:23

Çıkan yangın nedeniyle trafo binasının içinde 5 kere arka arkaya patlama yaşandı. Yangın ve patlamalar sonrası olaya müdahale etmek üzere itfaiye yangın alanına geldi. Ancak, kapıyı açarak cereyanı kesmesi gereken  SEDAŞ ekiplerinin olay yerine geç gelmesi  tepkilere neden oldu.

Her tarafı kapalı olan trafo merkezine, SEDAŞ geç geldiği  itfaiye erleri müdahale edemedi. Yangın, içerdeki trafo sisteminin tamamen yanması sonrası kendiliğinden azaldı. Trafo merkezinde ki yaşanan patlamalar, mahalle halkını tedirgin etti. Şiddetli patlamalar nedeniyle mahalle sakinleri evlerinden dışarı çıkmak zorunda kaldı.

Yangının olduğu alana biriken mahalle sakinleri, tehlikeye aldırış etmeden yangını izledi. Olay yerinde yetkililerin tedbir almaması, dikkat çekti. Fatih Mahallesi’nin bir bölümüne yangın nedeniyle elektrikler verilemiyor. Onarımın yapılmasından sonra akımların verileceği belirtildi.