Körfez Manşet - Yavuz Yanar
Milli Gençlik
Yavuz Yanar
Ne FETÖ gibi Cumhuriyet’e ve kazanımlarına saldırarak bir yere varabilirsin, ne de bölücülük yaparak okulda Sosyalizmi savunacağım diye PKK afişleri asarak bir yere varabilirsin.
8 Kasım 2017 Saat: 17:27

Ne FETÖ gibi Cumhuriyet’e ve kazanımlarına saldırarak bir yere varabilirsin, ne de bölücülük yaparak okulda Sosyalizmi savunacağım diye PKK afişleri asarak bir yere varabilirsin. Bugün iki unsura karşıda mücadele artmış, Milli olmak birinci unsur hale gelmiştir. Geçen gün okuduğum okulda ki arkadaşlarımla hep beraber Keşan’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Fener Alayı Yürüyüşüne katıldık. Bizleri birleştiren nokta Cumhuriyet değerleri ve Atatürktü. Aramızda Muhafazakar, Milliyetçi, Sosyal Demokrat, Bilimsel Sosyalist, Türkçü birçok farklı ideolojiyi benimseyen arkadaşlarımız vardı. Diğer Üniversitelerde ki topluluklara baktığımda aynı ayrımı orada da görüyordum. Aramızda elbette fikir ayrılıkları vardı, ama birleştiğimiz noktaların daha fazla olduğunu görmüştük hep beraber. Peki neydi ortak noktalarımız? PKK, FETÖ, ISID, ABD ve emperyalist politikalarına karşı olmak bu mevzide olmak.

1970 ve 1980 dönemlerinde ki yaşanan ideolojik çelişmelerin artık günümüzde pek bir anlamı kalmadığına inananlardanım. Öyle çekişmeler varmış ki sağcı bir adamın solcu bir adamla yan yana gelmesi bile düşünülemezmiş. Elbette ki sandıkta farklı partilere oy veririz, hükümeti eleştiririz, ülkemizin kendi fikirlerimiz doğrultusunda yönetilmesini isteriz, ancak bu gün saflaşma net olarak bellidir Milli ve Milli olmamak.

Bizim okulumuzda, PKK afişleri açarak sosyalizm propagandası yaptığını zanneden öğrencilerden bulunmuyor, ancak son zamanlarda görüyoruz ki başka okullarda da sayıları azalıyor ve sesleri çıkmıyor. Çünkü Türkiye’nin PKK ile mücadelesi arttı, aynı zamanda okullarda bu tür propaganda yapmaya çalışanlarla mücadelesi de arttı.

Bizim ve gençlerin temel saflaşması bellidir artık. Ya Türkiye’nin toprak bütünlüğünü koruyan, Tam Bağımsız olmasını savunan politikaları destekleyeceksin, ya da karşı tarafta olacaksın. Sağcı, solcu olman bu saflaşmada bir önemi yok. Türkiye PKK, FETÖ, ISID ile mücadele verirken istiklal savaşı yaparken iç çelişmeleri ideolojileri bırak Millilikte birleş.