Eğitim

23 Nisan Festivali’ne ilk gelen ülkeler “Çekya ve Lübnan”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak Çekya ve Lübnanlı çocuklar geldi. Sabiha Gökçen Havalimanından karşılanarak ilimize ulaşan konuk ülke çocukları, dünya bar

19 Nisan 2017 Saat: 00:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 425 kez okunmuştur

23 Nisan Festivali’ne ilk gelen ülkeler “Çekya ve Lübnan”
23 Nisan Festivali’ne ilk gelen ülkeler “Çekya ve Lübnan”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak Çekya ve Lübnanlı çocuklar geldi. Sabiha Gökçen Havalimanından karşılanarak ilimize ulaşan konuk ülke çocukları, dünya barışı için örnek oluşturan festivalin ilk adımını attı.

HAVAALANINDA KARŞILANDILAR

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali’ne 41 ülkeden 1000 çocuk katılacak. Festival süresince dünyanın dört bir tarafından gelen çocuklar Kocaeli’nde misafir edilecek. Bu doğrultuda Kocaeli’ye ilk gelen ülkeler Çekya ve Lübnan oldu.

YÜZLERİNDE GÜLÜMSEME EKSİLMEDİ

Oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen çocuklar, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından karşılandı. Gece geç saatlerde ilimize gelen misafir ülkelerin çocuklarının, yorgun olmasına rağmen yüzlerinde gülümseme eksik olmadı.

DOSTLUKLAR KURULACAK

Lübnan ve Çekyalı çocuklar günün ilerleyen saatlerinde birkaç gün boyunca beraber yaşayacakları Türk aileleri ile tanışacak.  Çekya’dan gelen misafir çocuklar İzmit Ulubatlı Hasan Okulu, Çekya’dan gelen konuklar ise Gölcük Mecit Kavan Okulu’ndaki arkadaşları ile tanışacak. Festival boyunca devam edecek arkadaşlık belki de ömür boyu sürecek dostluklara dönüşecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız