Eğitim

Prof. Dr. Itır Yeğenağa Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Itır Yeğenağa, düzenlenen törenle emekliye ayrıldı

1 Mart 2017 Saat: 23:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 940 kez okunmuştur

Prof. Dr. Itır Yeğenağa Emekli Oldu
Prof. Dr. Itır Yeğenağa Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin emektar öğretim üyesi Prof. Dr. Itır Yeğenağa için bugün emeklilik töreni düzenlendi. Tıp fakültesinin konferans salonundaki törene; KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, rektör yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’ün yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

 

HER ZAMAN ARAMIZDA GÖRMEK İSTERİZ

Törende konuşan rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu ve emekli olunsa dahi mesleğin bitmediğini ifade etti. Prof. Dr. Itır Yeğenağa ile birlikte 20 yıl çalıştığını dile getiren Prof. Dr. Hülagü, “Ne mutlu ona ki bugüne kadar çok sayıda bilim insanı ve hekimin yetiştirdi” dedi. Her ne kadar bir emeklilik töreni olsa da bunun bir ayrılık olmadığını ifade eden rektör Hülagü, Prof. Dr. Itır Yeğenağa’yı her zaman aramızda görmeye devam etmek istediklerini ve akademik hayattan kopmamasını temenni etti.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUYOR

Her vedanın zamansız, hüzün taşıyan ve aslında her vedanın bir başlangıç olduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Utkan ise “Bu tören bir veda gibi değil hoş seda bırakılmış bir an olarak görülmeli” dedi. Prof. Dr. Yeğenağa’yı üretken olabildiği yere kadar frene basmayı düşünmeyen biri olarak tanımlayan Prof. Dr. Utkan, “Bugün her şeyi yapabileceği özgürlüğüne kavuşuyor. Kendisini sevgiyle kucaklıyor, üniversitemize yaptığı katkıları nedeniyle sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yaşamında sağlık, mutluluk, başarı ve uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

HEP YANINIZDA OLACAĞIM

Prof. Dr. Itır Yeğenağa, “Bu heyecanlı anı benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Burada güzel bir hayatım oldu. Tatlı acı bire çok anımız oldu. Birlikte başladık, birlikte çalıştık. Daha iyi şeyler yapacağız, hep sizin yanınızda olacağım ve sizinle iftihar edeceğim” dedi. Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Dervişoğlu’nun, Prof. Dr. Itır Yeğenağa’nın fotoğraflarından oluşan bir sunum da yaptığı törende, emeklerinden dolayı rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Prof. Dr. Yeğenağa’ya teşekkür ederek çeşitli hediye, plaket ve çiçek takdim etti.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız