Eğitim

On yaşındayım namaza başlıyorum

Nadide Eğitim Kurumları tarafından Yeni Cuma Camii’nde 5. Sınıf öğrencilerine yönelik “10 Yaşındayım Namaza Başlıyorum” etkinliği yaptı. Program çocukların salavat getirmesi ve okunan ilahilerle başlanırken, çocuklara hediy

21 Aralık 2016 Saat: 17:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 577 kez okunmuştur

On yaşındayım namaza başlıyorum
On yaşındayım namaza başlıyorum

Nadide Eğitim Kurumları tarafından Yeni Cuma Camii’nde 5. Sınıf öğrencilerine yönelik “10 Yaşındayım Namaza Başlıyorum” etkinliği yaptı.

Program çocukların salavat getirmesi ve okunan ilahilerle başlanırken, çocuklara hediyeler takdim edildi. Programa İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın yanı sıra İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Refah Partisi Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, çocukların velileri ve camii cemaati katılım gösterdi.

YAVRULARIMIZIN SAYISI ARTACAKTIR

Hediye takdiminin ardından konuşan İl Müftüsü Yusuf Doğan, “İnşallah bu yavrularımızın sayısı artacaktır. Özel bir okulumuz. Başında muhterem hocamız Şevki hocamızın ve değerli ekibinin bulunduğu bir okul. Bu okul hain yetiştiren okullar gibi değil. Bir zamanlar özel okulları özendirdik. Hatta biz 1980’lerde müftüler toplantısını bunların okullarında yapalım dedik. Bunlar güzel adam yetiştiriyorlar derdik. Gördünüz sonuç nereye geldi.  Nadide okullarından çok güzel, değerli öğrencilerimiz yetişecek bizlerin makamlarına talip olacaklardır. Bunlar Allah’a ve Resulüne bağlı gençler olacaklardır. Başladıkları namazları bırakmayacaklardır İnşallah” dedi.

“EĞİTİMİ BİRİLERİNE HAVAL ETTİK”

Diyanet İşleri Başkanlığının en temel görevi eğitimdir diyen Doğan, “Camileri yönetiyoruz ama camileri aynı zamanda bir eğitim kurumu haline getirmek durumundayız. Şu anda 4 bin 800 küsur okul öncesi yavrularımızı camilerimizde eğitiliyor. Bizim asli görevimiz başta anne babalar olmak üzere eğitimdir. Biz eğitimi birilerine havale ettik. Başımıza gelenleri gördünüz. Misafir bir büyükelçiyi bile katledecek gençler yetiştirildi bu memlekette. Herkes vazifesini yapacak” açıklamasında bulundu.

ORTAK HEDEF NAMAZ EHLİ YETİŞTİRMEKTİR

İl Müftüsü Doğan’ın ardından konuşan Refah Partisi Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, “Kocaeli’nin 5 ilçesinde eğitim yaptığı toplamda 1650 talebesi olan anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız ve hafızlık eğitim merkezlerinden oluşan bir eğitim ordumuz var. Namaza başlıyorum programını arkadaşlarımız her sene bir camide tören olarak yapıyorlar. Kuran’ı Kerim’e geçme töreni de yapılıyor. Bu törenlere çocuklarımızın aileleri de katılım gösteriyor. Böylece tatbiki eğitim olmuş oluyor. Bu eğitim Vatan sevgisinden, iman sevgisinden gelir. Namaz her şeyin temelidir. Devletimizin, vatanımızın, bayrağımızın bütün müesseselerimizin ortak hedefi namaz ehli yetiştirmektir” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız