Eğitim

Muhasebeciler de eğitimler sürüyor

Kocaeli'nin en aktif ve etkin meslek odalarından biri olan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, meslek mensuplarına yönelik vergi mevzuatında yapılan değişiklikleri bilgilendirme amaçlı eğitimlerine aralıksız olarak devam

11 Aralık 2016 Saat: 15:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 535 kez okunmuştur

Muhasebeciler de eğitimler sürüyor
Muhasebeciler de eğitimler sürüyor

Kocaeli'nin en aktif ve etkin meslek odalarından biri olan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, meslek mensuplarına yönelik vergi mevzuatında yapılan değişiklikleri bilgilendirme amaçlı eğitimlerine aralıksız olarak devam ediyor.
EĞİTİMLER ARALIKSIZ SÜRECEK


2016 yılı içinde vergi mevzuatında yapılan kanun değişikliklerinin ele alındığı eğitime, TÜRMOB Genel Saymanı, eğitmen Yeminli Mali Müşavir Emre Kartaloğlu ve Vergi Başmüfettişi Selahattin Gökmen konuşmacı olarak katıldılar. KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda muhasebecinin katıldığı eğitim programında, günün anlam ve önemine değinerek bir konuşma yaptı. Başkan Gökmen, yapılan eğitimlerin meslek mensuplarına çok faydalı olduğunu ve bundan sonra da aralıksız olarak eğitimlerin devam edeceğini vurguladı.
PİLOT BÖLGE KIRŞEHİR
1 Ocak 2018 tarihinde prim hizmet bildirgesinin hizmete gireceğini ve pilot bölge olarak Ankara'ya yakın olması nedeniyle de Kırşehir'in seçildiğini aktaran TÜRMOB Genel Saymanı Emre Kartaloğlu, mevzuatta yapılan yeni değişikliklere yönelik çeşitli açıklamalarda da bulundu. Kartaloğlu, 6655, 6802, 3065, 6661 ve 6663 sayılı bir çok vergi mevzuatında değişen kanunlarla ilgili bilgiler verdi. Vergi Başmüfettişi Selahattin Gökmen ise yaptığı konuşmasında, 6736 sayılı Mali Af Kanunu uygulamalarının muhasebe kayıtlarına yansımaları (işlenmesi), kesinleşmiş alacaklar, kesinleşmiş ve dava safhasında bulunan alacaklar, inceleme ve tarhiyat aşamasındaki işlemler gibi bazı muhasebe işlemleri hakkında eğitim verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız