Eğitim

Kocaeli barosundan deprem paneli

Kocaeli Barosu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğinde düzenlenen Deprem Gerçeği ve kentleşme konulu panel Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasımoğlu Toplantı Salonunda düzenlendi.

10 Aralık 2016 Saat: 00:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.123 kez okunmuştur

Kocaeli barosundan deprem paneli
Kocaeli barosundan deprem paneli

Kocaeli Barosu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğinde düzenlenen Deprem Gerçeği ve kentleşme konulu panel Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasımoğlu Toplantı Salonunda düzenlendi. Panele Kocaeli Baro Başkanı Setif Gökçe'nin yanı sıra çeşitli üniversitelerinden gelen akademisler ve hukuk fakültesi öğrencileri katıldı. Programa Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Av. Şeref Kısacık, İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ethem Saba Özmen, İstanbul Barosu üyesi Av. Ali Rıza İlgezdi konuşmacı olarak katıldı.

'HUKUKSAL BOYUTUNU İRDELEYECEĞİZ'

Proramın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe yaptığı konuşmasında, "Türkiye deprem gerçeği ile yaşayan ve bu minvalde çok sayıda deprem olayını yaşamış bir ülke. Kentimiz de 1999 depreminde çok sayıda can kaybı ile deprem gerçeği ile tanışmış bir kenttir. Tabi bizler bütün yönleri ile beraber deprem gerçeğinin hukusal boyutunu irdeleyip ülkemizde ve kentimizde yapılan kentsel dönüşümleri tartışmak ve bu anlamda yapılabilecek hukuksal çalışmalar ortaya koymak adına bu paneli düzenledik. Panele katılan herkese teşekkür ederim" dedi.

SUNUM YAPTILAR

Açılış konuşmasının ardından konuşan Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Av. Şeref Kısacak, İstanbul Maltepe Üniversitesi Huuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ethem Saba Özmen ve İstanbul Barosu üyesi Av. Ali Rıza İlgezdi yaptıkları sunumlarla ülkemizde ve kentimizde süren kentsel dönüşümn çalışmaları konusunda bilgi verdi. Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe panel sonunda ihtiyaç olması halinde ilerleyen zamanlarda yeninden panel düzenleyebileceklerini söyleyerek katılan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız