Eğitim

KESK kuruluşunun 21’inci yılını kutladı

KESK, kuruluşunun 21’inci yılını KESK üyesi sendika üyelerinin katılımıyla kutladı.

10 Aralık 2016 Saat: 00:28
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 574 kez okunmuştur

KESK kuruluşunun 21’inci yılını kutladı
KESK kuruluşunun 21’inci yılını kutladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na(KESK) bağlı sendikalar KESK’in kuruluşunun 21’inci yılında Eğitim Sen Şube binasında bir araya geldi. Programa KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları, yönetimleri ve üyeleri katılım gösterdi. Program saygı duruşunun ardından KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Ardından sinevizyon gösterimi, şiir ve müzik dinletisinin ardından son buldu.

TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, “Demokrasiye, özgürlüğe, kardeşliğe, barışa ve eşitliğe yürüyüşümüz devam ediyor. Kamu emekçileri mücadele tarihinin yapı taşı, fiili meşru mücadelenin açık adresi KESK 21 yaşında. Emeğe karşı eşi görülmemiş saldırıların yaşandığı bir dönemde “Hak verilmez mücadeleyle alınır” ilkesini rehber edinen KESK’in kuruluş yıl dönümü tüm emekçilere kutlu olsun. KESK’in tarihi Türkiye’de demokratik hak ve özgürlükler mücadelesinin tarihi ile bütünleşerek iç içe geçmiştir. Encümen-i Muallim’den TÖS’e TÖB-DER’e, TÜM-DER’e, TÜS-DER’e ulaşan, 12 Eylül karanlığını yırtanların tarihi KESK’in, KESK’lilerin tarihidir.

TARİHE YENİ SAYFALAR EKLEYECEĞİZ

Konuşmasının devamında Çalışkan, “Emeğin hakları mücadelesi sürdürenlerin,  demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugün bizim için sadece bir kutlama günü değil, mücadeleyi yükseltme günüdür. Bunun için haklı mücadelemizi baskı altına almaya çalışan, her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamalar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de sessiz kalmayacağız. 21’inci yaşımızı kutlarken; emekleriyle, ödedikleri bedellerle bizlere bu onurlu tarihi bırakan arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz. Haklılığın ve kararlılığın mücadelesi ile dolu bu onurlu tarihe yeni sayfalar ekleyeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız