Eğitim

Körfez Ticaret Odası’nda İş-Kur Hizmet Noktası kuruldu

KTO’DAN Körfez Ticaret Odası ile İŞKUR arasında ‘’mesleki eğitim ve istihdam seferberliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle özel sektördeki nitelikli eleman sıkıntısına çözüm bulma yönünde önemli bir adım atılmış ol

24 Kasım 2016 Saat: 14:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.116 kez okunmuştur

Körfez Ticaret Odası’nda İş-Kur Hizmet Noktası kuruldu
Körfez Ticaret Odası’nda İş-Kur Hizmet Noktası kuruldu

KTO’DAN Körfez Ticaret Odası ile İŞKUR arasında ‘’mesleki eğitim ve istihdam seferberliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle özel sektördeki nitelikli eleman sıkıntısına çözüm bulma yönünde önemli bir adım atılmış oldu.

Körfez Ticaret Odası üyeleri ve ilçe sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ediyor.Özel sektördeki nitelikli eleman sıkıntısına çözüm bulma yönünde önemli bir adım atacak olan Körfez Ticaret Odası,bu protokolle İŞKUR ile Körfez Ticaret Odası arasında etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis ederek, işverenlere yönelik etkili işveren danışmanlık hizmeti sunulması, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücü temin edilmesine yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti sunulması, işverenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması, Mesleki Yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara yönelik kurslar düzenlenmesi, iş arayanların istihdam edilmelerinin ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli iş gücünün temin edilmesi anlamında ilimize katkı sağlayacak.

Hizmet Noktası Oluşturulacak

Körfez Ticaret Odasında oluşturulacak İŞKUR Hizmet Noktası ile işe ihtiyacı olan vatandaşları bölgedeki işletmelerle bir araya getirerek, uygun bir iş bulmalarında aracılık edecek. İşsizlik başvurusu yapan bireyler meslekleri doğrultusunda bölge işletmelerinden alınmış olan uygun iş pozisyonlarına yönlendirilerek firmalarla görüşmeleri sağlanacak, İŞKUR Hizmet Noktası olarak kaydı olmayan vatandaşların da İŞKUR kaydı yapılarak, mevcut kayıtları güncellenecek ve İŞKUR açık iş pozisyonlarına yönlendirmeleri yapacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız