Eğitim

Şener: Türkiye dervişler memleketi olmayacaktır

10 Kasım Atatürk’ün 78. Ölüm yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, “Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır" dedi

10 Kasım 2016 Saat: 18:44
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 559 kez okunmuştur

Şener: Türkiye dervişler memleketi olmayacaktır
Şener: Türkiye dervişler memleketi olmayacaktır

Emperyalist güçlerin Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırmaktan vazgeçmediğini vurgulayan Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz. Büyük devrimcinin kurmuş olduğu tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne 93 yıl geçti. Fakat emperyalist güçler onun fikirlerine ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saldırmaktan vazgeçmedi” değerlendirmesinde bulundu. Şube binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına şube sekreteri Bülent Uğrasız da katıldı.

ZİHNİYETLERİ DEĞİŞMEMİŞTİR

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılması gerektiğini belirten Şener, “Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Düne kadar isminin önüne ‘’Hoca Efendi’’ eklenen vatan hainlerinin ihanetini bu ülke görmüştür. O günün Derviş Mehmetlerinin, Şeyh Saitlerinin adı değişmiş ama zihniyetleri değişmemiştir” dedi.

LAİK CUMHURİYETİ YAŞATMALIYIZ

Sözlerine devam eden Şener “Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır diyen Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener,” Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır.  Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur” açıklamasında bulundu.

“MÜCADELE DEVAM EDECEKTİR”

Sözlerinin son bölümünde Şener “Büyük Türk ulusu bilmelidir ki; Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize, bölünmez bütünlüğümüze, Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkacak, yılmadan mücadeleye devam edecektir. Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız