Eğitim

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi Çanakkale'de

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi, Çanakkale şehitlerini ziyaret ve tarihe yakından tanıklık etmek için Çanakkale’ ye gezi düzenledi.

5 Kasım 2016 Saat: 21:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 685 kez okunmuştur

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi Çanakkalede
Körfez Atatürk Anadolu Lisesi Çanakkale'de

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi, Çanakkale şehitlerini ziyaret ve tarihe yakından tanıklık etmek için Çanakkale’ ye gezi düzenledi.

"Değerler Eğitimi" Kapsamında okulda işlenen değer “Vatan Sevgisi” etkinlikleri kapsamında "Çanakkale Şehitlik" ziyareti gerçekleştirdi.

Gezi Müdür Yardımcısı Ebubekir YILDIZ, Gezi İnceleme Kulübü Rehber Öğretmeni Sedat GİRGİN, Rehber Öğretmen Diyaeddin AY, Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa DUMAN eşliğinde 42 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Sadık AKAR, tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve  250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı öğrencilerimizin görmesini, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmelerini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk  silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin  hangi şartlar altında düşmana dur dediğini, Türk askerinin Çanakkale’yi nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmek için bu geziyi düzenliyoruz dedi.

Gezi rehberinin anlatımlarında öğrenciler ülkemizin ne zorluklarla bu günlere geldiğini yerinde görme imkanı buldular. 

Gezide, Seyit Onbaşı, Şahindere Sargı Yeri, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş, Zığındere Sargı Yeri, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı bölgeleri gezildi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız