Eğitim

Hedise Evyap’ta öğretmen krizi aşıldı

20 Eylül 2016 Saat: 22:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 647 kez okunmuştur

Hedise Evyap’ta öğretmen krizi aşıldı
Hedise Evyap’ta öğretmen krizi aşıldı

Hedise Evyap’ta öğretmen krizi aşıldı

 

Hedise Evyap İlköğretim Okulu’nda sorun çözüldü. Öğretmensiz kalan sınıfın velileri seslerini duyurmayı başardı ve 3-D sınıfına kadrolu bir öğretmen ataması gerçekleştirildi

 

Okulların açıldığı ilk gün öğretmensiz kalan Hedise Evyap İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencilerine öğretmen ataması yapıldı. Sınıf velileri tarafından gösterilen tepki önceki günkü gazetemizin manşetinden yayınlanmıştı. Veliler, geçtiğimiz yıl sözleşmeli bir öğretmenin ders verdiğini ve çocukların hiçbir şey öğrenemediklerini, bu yıl ise sınıfa hiç öğretmen verilmediğini iddia etmişti.

 

Veliler öğrencilerin sınıfına girerek okul öğretmen atanana kadar sınıflarda oturmaya eylemi yapacaklarını belirtmişti. Veliler daha sonra Körfez İlçe Milli Eğitim müdürü İbrahim Okutan’a giderek mağduriyetlerini anlattılar. Bu sorun çözülmeden eve gitmeyeceklerini söyleyen velilere müjdeli haber kısa bir süre sonra geldi. Okul bünyesinde görevli Sedat Hacıvelioğlu isimli öğretmeni 3-D sınıfına öğretmen olarak atadı. Böylelikle hem veliler hem de öğrencilerin mağduriyeti giderildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan,  Konuyla ilgili çalışmayı aynı gün yaparak sınıf birleştirme yoluyla bir öğretmeni boşa çıkardı. Boşa çıkan öğrenmeni de 3-D sınıfında görevlendirdi. İlçe milli eğitim müdürü Okutan, önceki gün gazetemizde velilerin belirttiği 2015-2016 eğitim yılında çocuklara şiddet uygulandığı iddiası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada Bu tür bir konuyla ilgili herhangi bir şikayetin kendilerine iletilmediğini belirtti.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız