Eğitim

Körfezde Eğitim Öğretim Yılı Sancılı Başladı

19 Eylül 2016 Saat: 22:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.503 kez okunmuştur

Körfezde Eğitim Öğretim Yılı Sancılı Başladı
Körfezde Eğitim Öğretim Yılı Sancılı Başladı

2016-2017 eğitim öğretim yılı başladı. Bazı okullarda sancılı başlayan yeni eğitim öğretim yılında öğretmensiz kalan sınıfların sıralarına veliler vardı.   Körfez’de bulunan Hedise Evyap İlköğretim Okulu 3-D sınıfı velileri öğretmen gelene kadar sıralardan kalkmayacaklarını söylediler

Körfez Hacıosman Mahallesi’nde bulunan Hedise Evyap İlköğretim Okulu’nda, eğitim yılının ilk gününde eylem vardı. Öğretmensiz kalan 3-D sınıfının öğrencileri, eğitim yılına başlayamadı. Öğrenci velileri sınıf sıralarını işgal ederek, “Kadrolu bir öğretmen atanmadan biz bu sıralardan kalkmayacağız” dediler. Okuldaki gerginliğin son bulması yeni bir öğretmenin atanmasıyla çözüle bilecek

 

GECEN YILDA SORUN VARDI

3-D sınıfı velileri öğretmensiz kaldıkları için eylem yaptı. Geçtiğimiz yıl sınıf öğretmeni okul değiştirmiş ve daha sonra sözleşmeli bir öğretmen tarafından 2-D sınıfı öğrencilerine ders verilmeye başlandı. Sözleşmeli öğretmenin öğrencilere şiddet uyguladığı ve ders işletemediğini iddia eden veliler, çocuklarının okula bile gitmek istemediğini söylediler.

 

VELİLER ÖFKELİ

Hedise Evyap İlköğretim Okulu velilerinden Elmas Yarış , “Benim oğlum geçtiğimiz dönem okula gelmek istemiyordu. Bu yıl ise öğretmen bile yok. Oğlum, geçtiğimiz dönemki öğretmenin, öğrencileri dövdüğünü görmüş ve bunun için korkuyor, okula gelmek istemiyor. Biz çok acilen kadrolu öğretmen istiyoruz.

 

SÖZ VERMİŞLERDİ

Okul velilerinden Melek Tunç, “Okul Müdürü Burhan Budak, bir yıldır söz veriyor size iyi bir öğretmen atılacağım diye ama atamıyor. Geçtiğimiz dönemki öğretmen çocuğuma kitapla vurarak şiddet uygulamıştı. Üstüne üstük eğitim bile alamadılar” diyerek içinde bulundukları durumu özetlerdi.

 

KADROLU ÖĞRETMEN İSTİYORLAR

Veli Arza Özbey , “Gecen yıl 2-D sınıfında kadrolu öğretmen vardı, Mimar Sinan İlköğretim’e müdür yardımcısı olmak için gitti ancak olamadı. Çocukları da bıraktı, gelmiyor. Biz çocuklarımızın geleceği için kadrolu bir öğretmen istiyoruz” dedi. Yine okul velilerinden Bülent Yücel, “Gecen yıl öğretmen habersiz olarak, “müdür yardımcısı olacağım” diye gitti. Olamadı da, çocuklarla ilgilenilmedi. Geçtiğimiz yıl iyi bir eğitim yılı olmadı. Yetkililer bir an önce gelsin halimizi görsün” dedi.

Haber ve Fotoğraflar Vedat TAŞTEKİN

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız