Eğitim

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi: “Öğretmen ve materyal eksiği var”

17 Eylül 2016 Saat: 18:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 888 kez okunmuştur

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi: “Öğretmen ve materyal eksiği var”
Eğitim-İş Kocaeli Şubesi: “Öğretmen ve materyal eksiği var”

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi: “Öğretmen ve materyal eksiği var”

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını değerlendirerek, “2016-2017 eğitim öğretim yılı öğretmen ve materyal eksiği ile başlayacak” dedi.

Şener açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl eğitim öğretime Birçok eksikle başlıyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra görevden alınmaların adil bir şekilde yapılmadığı ortada. İdam mahkumuna bile son söz hakkı verilir. İnsanlara savunma hakkı verilmedi, soruşturmaları tamamlanmadı. Çok kısa sürede haksız yere görevden alınanlar geri iade edilmeli. Öğrencilere devlet tarafından dağıtılan cemaat kaynaklı olanlar toplatıldı. Çok kısa sürede bu kitaplar temin edilerek, eğitim materyali eksikliğinin giderilmesi lazım.  Öncelikle öğretmenlerin içinde bulunduğu durumda kafasının rahat olması lazım. ‘Yarın ben de mi görevden uzaklaştırılacağım. Sıra hangisine geldi’ mantığıyla hareket edilmesinin önüne geçilmesi lazım. Soruşturmalar, devlet memurları kanunu yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapılmalı.

İNSANLARA SAVUNMA HAKKI VERİLMELİ
Öğretmen ve eğitim materyali eksikliği ile başlayacak. Belirsizlik var okul idarecileri açıklanmadı. Arkadaşların görev yerlerine gidip başlamalarında fayda var. Öğretmenlerin norm kadrolar belirlenerek okulların ihtiyacına göre öğretmen verilmeli. Sorunlar çok. Kısa sürede çok hızlı hareket etmemiz lazım. Bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Sayın Cumhurbaşkanının dediği gibi ‘At izi it izine karıştı’. Bu karışıklığın netleştirilerek hareket edilmesi, bu suçlamalarla karşılaşan insanlara savunma hakkı verilmeli. Şu an arkadaşların nereye başvuracakları ile ilgili belirsizlik var. Sanırım valiliklerde böyle bir masa oluşturulacakmış. Bunun en kısa sürede oluşturulması ve insanların beklentilerine cevap verecek çalışma yapılması lazım. Eğitim öğretimde öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız