Eğitim

Vali Güzeloğlu, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle mesaj yayımladı

17 Eylül 2016 Saat: 18:47
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 624 kez okunmuştur

Vali Güzeloğlu, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle mesaj yayımladı
Vali Güzeloğlu, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle mesaj yayımladı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 19 Eylül'de başlayacak  2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı  dönemiyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Vali Güzeloğlu mesajında ilk olarak öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslendi. Güzeloğlu Mesajında ;

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik, yavrularımız, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız, velilerimiz ile onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Öğrenci sayısı bakımından diğer illere oranla büyük bir yoğunluk gösteren coğrafi konumu, sanayi kenti oluşu, Üniversiteleri ve sosyal-kültürel yapısı nedeniyle sürekli göç alan İlimizde, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yeni okullar, derslikler ve diğer eğitim yatırımları kazandırılmış, ihtiyaç duyulan okullarımız onarılmış ve çocuklarımızın en güzel imkanlarla eğitimlerini sürdürmeleri için gerekli bütün tedbirler alınmıştır.

Bu manada katkısı olan herkese, özellikle İlimizde yaptırdıkları okul, derslik ve diğer yatırımlarla eğitime destek olan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

Değerli Yönetici ve Öğretmenler;

Toplumların ve devletlerin inşasında öğretmenlerin katkıları ve desteği, her türlü gayret ve çalışmadan daha önemlidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerin çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamada görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancım tamdır.

Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır.

İlimizde eğitim kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Bugün okullarınıza, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza yeniden kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyorsunuz. Bu duygularınızı bizler de paylaşıyor, sizlerin daha güzel, daha sağlıklı, daha modern kurumlarında eğitim görmeniz için gerekli her türlü önlemleri alıyor ve almaya devam ediyoruz.

Sizlerde çalışarak ve verilen görevleri yerine getirerek; anne-babanıza, öğretmenlerinize ve bizlere karşı olan görev ve sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz.

Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Değerli veliler;

Çocuklarınız başarılarında, iyi birer vatandaş olarak beklentileriniz doğrultusunda yetişmesinde çok büyük payınızın olduğunu asla unutmayınız.

Sadece onların maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, onlara iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından meslek seçimine kadar birçok konuda rehberlik edip destek olursanız, başarılarını görmenin mutluluğunu sizler de yaşayacaksınız.

Yapılan bütün araştırmalar; çocukların iyi bir eğitim almasında, toplumun ve ülkenin beklentileri doğrultusunda yetişmesinde, öğretmenler kadar anne babaların da çok önemli katkılarının olduğunu göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor; yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, onurlu mesleği temsil saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hasan Basri GÜZELOĞLU

KOCAELİ VALİSİ

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız