Eğitim

Eğitim İş: “Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar”

29 Ağustos 2016 Saat: 22:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 501 kez okunmuştur

Eğitim İş: “Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar”
Eğitim İş: “Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar”

Eğitim ve Bilim İş Görenleri ( Eğitim İş) Sendikası, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener’in ve Sendika üyelerinin katıldığı basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Bilal Şener Cumhuriyetin değerlerinin yok edilmeye çalışıldığını belirterek, “Demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet bugün emperyalist güçlerin de desteğiyle, emperyalizme karşı verilen büyük mücadelenin sonunda Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmakta, Sevr’i yeniden gündeme taşımaktadırlar” dedi.

TÜRK ULUSU GERKEN DERSİ VERMİŞTİR

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Ulusumuz hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

SEVR’İ YENİDEN GÜNDEME TAŞIMAKTADIRLAR

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen Türk Ulusunun yurtseverliği ile kazandığı, bir onur ve bağımsızlık mücadelesidir. Bu mücadelenin sonunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmış, birçok devrim gerçekleştirilmiştir. Ancak demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet bugün emperyalist güçlerin de desteğiyle, emperyalizme karşı verilen büyük mücadelenin sonunda Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmakta, Sevr’i yeniden gündeme taşımaktadırlar.

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

30 Ağustos Zafer bayramı etkinlikleri çerçevesinde şubemiz ve diğer STK’larla birlikte Yahyakaptan Süleyman Demirel Kültür Merkezi önün açıklama, meşaleli yürüyüş ve müzik dinletisi şeklinde kutlama yapılacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. “

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız