Eğitim

Eğitim İşden Karamana suç duyurusu

27 Nisan 2016 Saat: 16:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 579 kez okunmuştur

Eğitim İşden Karamana suç duyurusu
Eğitim İşden Karamana suç duyurusu

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili söylemleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a laiklikle ilgili  “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözleri nedeniyle suç durusunda bulundu. Suç duyurusunda, “ Görevi kötüye kullanma suçu kapsamında olan fiil nedeniyle ilgili hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için dava açılmasını talep ederiz” ifadeleri yer aldı.

 

KAMUOYUNDA İNFİAL YARATTI

Suç duyurusunun ardından Adliye önünde basın açıklaması yapan Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, “Bugün buraya TBMM başkanı İsmail Kahraman’ın iki gün önce yaptığı laiklikle ilgili açıklamasından dolayı hakkında suç duyurusunda bulunmaya geldik. Eğitim İş Kocaeli Şubesi olarak, şube başkanı Bilal Şener olarak ben suç duyurusunda bulunacağım.  TBMM başkanı basına yansıyan açıklamasında ‘laiklik yeni anayasada olmamalıdır’ ifadesini kullanış ve söz konusu beyan kamuoyunda infiale neden olmuştur” şeklinde konuştu.

 

KESİNLİKLE KARIŞTIRILAMAZ

Konuşmalarına devam eden Şener, “Anayasanın başlangıç bölümünde, hiçbir faaliyetin Türk milli menfaatlerinin varlığının devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihi ve manevi değerlerinin Atatürk Milliyetçiliği ilke ve inkılapları, medeniyetçiliğin karşısında korunma göremeyeceği ve laiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamayacağı ilkesinden hareketle TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız