Eğitim

Sevgililer gününde seherde camide buluştu

14 Şubat 2016 Saat: 19:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 648 kez okunmuştur

Sevgililer gününde seherde camide buluştu
Sevgililer gününde seherde camide buluştu

İzmit Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu ailesi Sevgililer Gününde  "Biz Ailece Seherde Camide Buluşuyoruz" projesi kapsamında  beşinci kez bir araya geldi. Okul idarecileri, öğretmenleri, velileri ve kız ve erkek öğrencilerinin katıldığı program sabah namazında İzmit Terminali yanındaki Secde Camiinde yapıldı.

Programa; İzmit Müftüsü Musa Bilgiç,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, eski Müftü Yardımcılarından Bayram Erdoğan,  okul müdürü Muhammet Kamil Kavak, öğretmen veli ve öğrencilerimiz katıldı.

Sabah namazı için camiye gelen cemaat minik öğrencileri camide görünce önce biraz şaşırdı.  Müezzinliğini öğrencilerinin yaptığı sabah namazı sonrası eski Müftü Yardımcılarından Bayram Erdoğan'ın zikirlitespihatı sonrası İzmit müftüsü Musa Bilgiç  kısa bir konuşma yaptı.

Bilgiç konuşmasında “Sabah namazının manevi atmosferinde yavrularımızla “Biz Seherde Ailece Camide Buluşuyoruz” programında olmaktan çok mutlu oldum. Bu tür programları önemsiyor ve yaygınlaşmasını diliyorum. Cami merkezli güzel bir neslin yetişmesinde bu programlar çok önemli. Bu tip projeler çocuklarımızın manevi gelişiminde fayda sağlıyor. Bizlerde böyle bir nesil yetiştirmek için elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışacağız. Bu programlarda şahsi veya kurumsal bize düşen neyse her zaman yanınızdayız” dedi.

Program sonunda Okul Aile Birliği Başkanı İsa Solakoğlu, “Bizleri bu sabah namazında bu güzel mekanda misafir eden cami dernek başkanı Bayram Erdoğan hocamıza, cami imamı Murat Yıldızlı  hocamıza ve kahvaltı ikramında bulunan velilerimiz Ramadan ve Davut Şahin beye teşekkür ediyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Velilerimiz ve öğrencilerimizin isteği, büyüklerimizin ise desteği oldukça bu tür programlar yapmaya devam edeceğiz. Bu programa katıldığınız için Aile Birliğimiz adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda tüm katılımcılara kahvaltı ikram edildi. Seher vaktinde tatlı bir sohbet ortamında yenilen kahvaltılıklar sonrası Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu ailesi mutlu ve huzurlu bir şekilde evlerinin yolunu tuttu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız