Eğitim

Karamürsel’ li öğrenciler Avrupa yolcusu

12 Şubat 2016 Saat: 20:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 906 kez okunmuştur

Karamürsel’ li öğrenciler Avrupa yolcusu
Karamürsel’ li öğrenciler Avrupa yolcusu

Karamürsel 100. Yıl Mesleki Ve Teknik  Anadolu LisesiErasmus + KA219 Stratejik ortaklıklar kapsamında 2015 yılında Ulusal Ajans Tarafından kabul edilen “ParticipativeCulture” – TheWayto Be An European Active Citizenadlı  2015-1-RO01-KA219-015145_7nolu proje kapsamında İspanya’ya 28 Şubat 2016 ile 5 Mart 2016 tarihleri arasında 6 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek.

 

2015-2017 yılları arasında gerçekleştirilecek ve 2 yıl sürecek olan "“ParticipativeCulture” – TheWayto Be An European Active Citizen" adlı projedeRomanya ,Türkiye , Litvanya   ,İtalya             Portekiz    ,Yunanistan .İspanya ve  Fransa  olmak üzere toplam 8 farklı ülke yer alıyor. Avrupa Birliği sürecinde Aktif vatandaşlık ve  üye ülkelerin kültürlerinin öğrenilmeye çalışılacağı süreçte,

Proje süresince yapılacak ortak çalışmalarla gençlerin, analitik düşünme kabiliyetlerinin artırılması ve diğer Avrupa ülkelerinde ki yaşıtlarıyla birlikte çalışarak hem dil becerilerini geliştirmeleri hem de farklı kültürleri tanıma olanağı bulmaları sağlanıyor. Bu sayede gençlerin ön yargıdan uzak, açık fikirli, vizyonu geniş birer birey olarak toplumdaki yerlerini sorumluluk ve görevlerinin bilinçlenmelerinin  hedeflendiği proje kapsamında,  Barselona’da gerçekleştirilecek toplantıda , Öğrencilerimiz mültecilerin sorunları ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirecekler. Aynı zamanda proje logosu ve proje marşıiçin de öğrencilerimiz hazırlıklarını tamamladılar. Okulumuzun öğretmenleri ise Avrupa Birliği ve Türkiye’nin  Sosyal Kazanımları konulu 20 saatlik bir modül çalışması gerçekleştirecekler. Katılımcılar bu çalışmaların yanında Barselona şehrinin güzelliklerini görme CampNou stadını görme imkanı kazanacaklar.

Ülkemizi İspanya’da gerçekleştirilecek ziyaret te; Okul müdürü Zeki BAYRAM, Ali KOLAYEL, Gülsen VURALER , Elif TARHAN ,Yusuf GÜLERKAYA,Ömer AKBABA, Yiğit PEHLEVAN, Semih ŞEKERÖZ, Gamze FİTOZ, Şevval AKBAŞ ve Seher KARAHAN Temsil edecekler..

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız