Eğitim

Hyundai, başarılı öğrencilere burs verecek

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile Hyundai Assan Ceo’su Mong Hyun Yoon arasında imzalanan anlaşmaya göretoplam 100 başarılı meslek lisesi öğrencisine aylık 300 TL tutarında kesintisiz eğitim destek bursu verilecek.

14 Eylül 2017 Saat: 16:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.247 kez okunmuştur

Hyundai, başarılı öğrencilere burs verecek
Hyundai, başarılı öğrencilere burs verecek

İlimizin 12 ilçesinde meslek liselerinde eğitim gören başarılı ihtiyaç sahibi 100 meslek lisesi öğrencisine orta öğrenim süresince kesintisiz aylık 300 TL tutarında burs verilmesi ile ilgili “Eğitim Destek Bursu” protokolü, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ile Hyundai Ceo’suMongHyunYoon tarafından imzalandı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile Hyundai Assan Ceo’su Mong Hyun Yoon arasında eğitim destek bursu işbirliği protokolü imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su MongHyunYoon, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.İdari Birimler Direktörü Yong Kut Kim ile Genel Müdür Yardımcısı Mersat Yavaş katıldı.

Eğitime yaptığı katkılar ve verdiği desteklerden dolayı Vali Aksoy'a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, protokol çerçevesinde 12 ilçede belirlenen 12 okuldan tespit edilen 10 ar öğrencinin başarıları devam ettiği sürece mezun olana kadar burstan yararlanacaklarını ve burstan gazi ve şehit ailelerinin çocuklarının da yararlanabileceğini belirti.

BİZ GEÇMİŞTEN GELECEĞE KARDEŞ BİR ÜLKEYİZ.

Milli Eğitim Müdürünün konuşmalarının ardından Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su MongHyunYoon yaptığı konuşmasında ise; Biz geçmişten geleceğe kardeş bir ülkeyiz. Biz Koreliler olarak tarih boyunca Türklerden çok destek aldık. Bu anlamda Türklere minnettarız. Hyundai ülkemizde belli bir seviyeye geldikten sonra ilk kez Türkiye’ye gelerek,global pazardaki ilk yerimiz Türkiye’dir. Bu belki küçük bir destek olacak ancak Türk öğrencileri için  ufak da olsa  bir yardım umut olacak.  Ben burada başkan olarak işlerimizi her geçen gün arttırıp, sizlerle daha güzel işler yapmak için söz veriyorum” diyen MongHyunYoon, “Eğitim Destek Bursu” hakkında bilgilendirme yaptı.

“EĞİTİM BİZİM EN ÖNEMLİ KONULARIMIZIN BAŞINDA GELİYOR”

Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “Bugün Hyundai ile Kocaeli Valiliği olarak bir protokol imzalamak üzere bir aradayız. İlimiz genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi olan 100 Meslek Lisesi öğrencimize burs vermek adına bu protokolü gerçekleştireceğiz. Kore ile tarihsel süreç içerisinde Türkiye’nin çok yakın bağları var ve bu yakın bağlar güçlenerek devam ediyor.Bu yakın ilişkilerin farklı noktalara taşınması bakımından da bu tür protokoller ve yapılan çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Eğitim bizim en önemli konularımızın başında geliyor. Eğitimde aksaklıkların oluşmaması, öğrencilerimizin daha iyi bir noktaya gelebilmesi bakımından büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için her türlü tedbiri aldık. Bu protokolle belli başarı sağlamış ihtiyaçsahibi öğrencilerimize burs verilecektir.” diyen Vali Aksoy Hyundai yönetimine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından  Kocaeli Valiliği ile Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.arasında yapılan “Eğitim Destek Bursu” İşbirliği Protokolühayırlı olsun dilekleriyle imzalandı ve günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız