Kültür/Sanat

Çobanlıktan Şairliğe

İzmitli Şair Mahmut Özdemir, “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabını Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye ederek, “Yeri geldi çobanlık yaptım ama şiirden hiç vazgeçmedim” dedi.   Aslen Ordulu olan

24 Temmuz 2017 Saat: 13:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 250 kez okunmuştur

Çobanlıktan Şairliğe
Çobanlıktan Şairliğe

İzmitli Şair Mahmut Özdemir, “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabını Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye ederek, “Yeri geldi çobanlık yaptım ama şiirden hiç vazgeçmedim” dedi.

 

Aslen Ordulu olan ve 1974 yılında göç ederek İzmit Alikahya mevkiine yerleşen İzmitli Şair Mahmut Özdemir, kedi imkânlarıyla çıkardığı, “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabını İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye etti. Gerçekleşen ziyarette kitabını tanıtan Özdemir, “Bu süreçte yokluk ve zorluk içinde bir yaşam sürdüm. Çobanlık bile yaptım. Ama şiirden vazgeçmedim. Yazmaya devam ettim. Duygusal biriyim. Bu yüzden çevremdekilerden fazlaca etkileniyordum. Sonra bu duygularımı şiire döktüm” ifadelerini kullandı.

1000 ADET BASILDI

Özdemir, konuşmaların ardından kitabına İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’a hediye etti. Zanburkan’da şair Özdemir’e başarılı çalışmasından dolayı tebrik ederek, “ Değerli şairimizgüzel bir çalışma yapmış. Umarız istediği ilgiyle karşılaşır. Kentimizin böyle sanatçılara sahip çıkması lazımdır. Bizde elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. Bin adet basılan “Bir Gariplik Var” adlı şiir kitabında 100 üzerinde birbirinden güzel duygusal eserler dikkat çekiyor. Şiir kitabına 0 538 776 14 52 numaralı telefondan sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız