Yaşam

Körfez ve ilimtepede büyük sevinç

1 Ekim 2016 Saat: 20:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 877 kez okunmuştur

Körfez ve ilimtepede büyük sevinç
Körfez ve ilimtepede büyük sevinç

AKP Genişletilmiş Birim Başkanları Toplantısı ve 92. Daraltılmış İl Danışma Meclisi Antikkapı’da gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu danışma meclisine AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Milletvekilleri, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, il kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

 

MAŞALLAH DİYORUZ

Danışma meclisinde söz alan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Bu ay da danışma meclisimizi daraltılmış olarak yapıyoruz. Eylül ayında neler yaptık Ekim ayında da neler yapılacak bunlar müzakere edilecek. AKP Kocaeli teşkilatları kurulduğun gündeki gibi. 15 yıl sonra dahi aynı hayretle yolumuza devam ediyoruz. Benden önceki başkanların da emeği bizim bugünkü başarımızı oluşturuyor. Tam 19 aydır TPS’de Kocaeli teşkilatları birinciliği yakaladı. Bu başarı burada bulunan tüm teşkilat mensuplarımızın fedakârlığı ve disipliniyle mümkün olmaktadır. Bu disiplini sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum. Kocaeli teşkilatları tüm unsurlarıyla parmakla gösterilen bir teşkilat. Her seferinde aman Maşallah diyoruz. Bu tesadüf değil” dedi.

 

TEŞKİLAT DİNAMİZMİNİ SAĞLIYORUZ

Teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler veren Ceyhan, “Teşkilat çalışmalarımız darbe girişiminin ardından biraz duraklasa da Eylül ayından beri eski tempomuzla çalışmalarımızı gerçekleştirmeye başladık. Toplantılarımızı yapıyor ve teşkilatlarımızın dinamizmini sağlıyoruz. Gündemi takip ediyoruz ve değerlendiriyoruz. En önemli işimiz ise yarın seçim olacakmış hazır olmak. Bu bağlamda bu ay ve gelecek ay STK programlarımızı planlıyoruz. Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu dönem malumunuz. Türkiye terörün her biriyle yüzleşiyor. Bir bayrak yarışı gibi geliyorlar. Geldiklerinde 79 milleti de karşılarında buluyorlar. Doğu da ne kadar güvenlik güçlerimiz varsa göğüs göğse çarpışıyor. Bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

HOLLYWOOD FİLMİ ÇEKİLMEDİ

15 Temmuz’un üzerinden 70 günlük bir süre geçti diyen İl Başkanı Ceyhan, “70 gün üzerinden geçmesine rağmen başta ana muhalefet Hollywood filmiymiş gibi unutturulmaya çalışılıyor.241 şehit yokmuşçasına meclis bombalanmamışçasına muhalefet lideri çıkıp büyük mağduriyetler var. 2100 civarında insan kentimizde açığa alındır. 3-5 Mağduriyeti öne alarak KHK’ları küçük düşürmek istiyorlar. Tüm hainleri geri getirmek adına farkında olunarak ya da olunmadan bir gayret içerisindeler. Kimse bu darbe girişimini unutturmaya çalışmasın. Adam hem bylocku hem Bank Asya’da aktif hesabı var bugün de çıkıp geliyor benim günahım yok. Bunlar iki sene sonra daha iyi anlayacağız. Eğer bir vatandaş mağdur olduğunu söylüyorsa Valiliklerde kriz merkezleri oluşturuldu. Bu insanları oraya yönlendirelim. Geri kalanlarına ise suçsuzmuş gibi muamele etmemizi beklemesin. FETÖ taraftarları kumpası yükseltiyor ana muhalefette bunlara uyuyor” ifadelerini kullandı.

 

BİZ ONDAN UTANIYORUZ

İki gün önce Moodys’in analizi Türkiye’nin notunu düşürdük diyor diyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Önce anlayamadık ama sonra aklımıza geldi. Çünkü Cumhurbaşkanımız BM’de Suriye’deki katliamları anlattığında, FETÖ’yü açıkladığında birileri rahatsız oldu. Türkiye’de makro dengeler de mikro dengeler de yerindedir. Kılıçdaroğlu diyor ki BM’deki konuşmadan utandım diyor. O neden bir lider kendi cumhurbaşkanının söylediklerinden utanıyorsa bizde ondan utanıyoruz. Her mazlumun kurtuluş reçetesi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Mücadelemiz devam edecek. Yedi kapı ruhu CHP tarafından bilinçli şekilde zedeleyici tavırlarla karşılaşıyoruz” dedi.

 

KULAK ASMIYORUZ

FETÖ ile mücadelenin bitmediğini belirten İl Başkanı Ceyhan “Sanki bazı yayın organlarında AKP belediye başkanlarının FETÖ ile yeterli mücadele edilmediği söyleniyor. Kimsenin AKP teşkilatına hocalık yapmaya haddi yok. Biz zamanında 17-25 Aralık sonrasında bunları temizlerken CHP’liler bunların elinde silah mı var diyorlardı. Bunlar terör örgütü mü? Diyorlardı. Bu iş bitti katiyen demedik. Biz teşkilat hiyerarşisinde yer alanları büyük oranda temizlediğimizi söylemiştik. Onun haricinde eften püften söylemlerle yaklaşılmasına kulak asmıyoruz. Bizim için milat 17-25 Aralık’tan sonra ilişkisini kesip kesmemesidir. Bu mücadele gerekirse 10 yıl sürecektir. Biz bu kanserden ülkemizi temizleyeceğiz. Bizim kapımız herkese açık. Cengiz Topel’de yine kış tarifesinde uçuşlar yapılacak. Trabzon’ a seferler yapılacak. Bu uçuşları desteklemek için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

KARŞIMIZA ÇIKMIYORLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çok güzel bir dönem yaşıyoruz hizmet anlamında. Bu dönem kadar bereketli bir dönem yaşamadık. Biz ilk yıllarda çok sıkıntılar yaşadık. Şükredelim. Şükretmek demek paylaşmak demektir. AKP hep paylaşıyor. Bazen yanlış da yapabiliyoruz. Ama kadronun bütüne baktığınızda icraat hep ülkenin yararına. Şu anda bütün haçlı ordularıyla mücadele ediyoruz. Bunlar taktiklerini değiştirdiler. Açık açık karşımıza çıkmıyorlar bunu çok dönekçe kahpece yapıyorlar. Yani Suriye’ye asker gönderemiyorlar. IŞID, PKK bunların gayri meşru çocuklarıdır. Onların beslemesi, onların nikahlısıdır bunlar. Görüyoruz verdikleri silahların nereye gittiğini” dedi.

 

“İBLİSİN PEŞİNDE OLAN DA VAR”

Güçlü olmak zorundayız diyen Karaosmanoğlu, “Bu gücü de birbirimize olan güvenden sevgiden alacağız. Yanlış yapana münasip bir zamanda yanlış yapıyorsun demeliyiz. Türk halkı bize güveniyor. Bakıyor başka umut verici bir ışık da yok. Onun için bu halkın güvenine layık olmamız lazım. Bazıları dışarıdan saldırabilir. Herkes doğrunun peşinde değil, iblisin peşinde olan da var. Bizim teşkilatımız onlardan etkilenmemeli. Biz FETÖ’ye değil hiçbir Allah’ın kuluna peşkeş çekme yetkimiz yok. Bu milletin hakkını kimseye yedirmedik. Vatandaş bunun için bana yetki vermedi. Onun için halkımızın çıkarlarını koruyacağız. Devlet malını haksız yere elde etmeye kalkarsanız bu zehirlidir. İcrada olanın hırsızlık yapması değil hırsızlığın yollarını da kapaması lazım” açıklamasında bulundu.

 

ÇÖP YAKMA TESİSLERİ İZMİT VE GEBZE’DE KURULACAK

Yapılacak çöp yakma tesisi hakkında da açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kimse çöp konteynerini dahi kapısında istemiyor. Buna bir yer bulacağız. Çöp yakma tesisiyle ilgili birçok ülkeye gittim. Arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptı konunun uzmanlarıyla. Ekibimiz her yere gitti. Kararımızı verdik. Yakma konusunda karar kıldık. Bunu süratlendirmemiz lazım. Çöp kapasitemiz doldu. Bir iki yıl daha çöp dökecek yerimiz kaldı. Vatandaşa söz verdik Alikahya’da yapmayacağız. Yine İzmit’te Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan alabileceğimiz yerde yapacağız muhtemelen. Bugün başlasak faaliyete geçmesi 3 yıl sürer. Seçim dönemine bile yetiştirmemiz zor gözüküyor. İleride Gebze bölgemize de böyle bir tesisi yapacağız. Şu anda bunun geri dönüşü konusunda vatandaşı eğiteceğiz. Artık Kocaeli çöpümüzü düzenli depolamadan yakmaya geçiyor” dedi.

 

“MART – NİSAN’DA TEST SÜRÜŞÜ YAPACAĞIZ”

Tramvay çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Tramvay çalışması yılsonuna kadar bitiyor. Mart Nisan ayında test sürüşlerine başlayacağız. Belediye bütçesine göre hat uzatılabilir. 2020 yılında nüfusumuz 2 Milyon olacak. Bu büyük bir şehir demek. En yoğun sanayi bizde. Yollar önemli. Burası göç alan bir şehir problemleri büyük. Pek çok konuyu halletmek için günlük çalışmaları yapıyoruz. Halkla bütünleşmemiz iyi. Bizim artık metro kullanmamız gerekir. Gebze bölgesinde metro ihalemizi yaptık. Hedefimiz 2018 yılının ortasında kazmayı vurmak. Bunu yapabilecek maddi kapasitemiz var. Yer altı raylı sistemimizi İzmit’e de yapmamız lazım. Bugün yapılanlar en az 20-30 yıl önce yapılmalıydı” açıklamasında bulundu.

 

ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “15 Temmuz’da yaşadığımız FETÖ darbe girişimini sizlerle karşı koyduğumuz için gurur duyuyorum. Evet, ilk tehlikeyi atlattık ama sonraki tehlikeleri anlatmaya çalıştık. Algı operasyonlarıyla bizim hassasiyetlerimize dokunmaya çalışacaklar dedik. Bunlara hazırlıklı olmalıyız dedik. Mesela yaptığımız temizlik operasyonları acil olan noktalarda yapılmaya başlandı. Orada sanki hep haksız işten çıkarma olduğu söyleniyor. Eksik haberler üzerinde böyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor” dedi.

 

15 TEMMUZ 21. YÜZYIL HAÇLI SEFERİYDİ

Evet, hak arayışı devam edecek diyen Başkan Karaosmanoğlu “İntikam hırsıyla hareket etmiyoruz. Bu algı üzerinden toplum vicdanını yaralamak istiyorlar. Diğer bir algı da şu gün bu gün darbe olacak söylemleridir. Bunların hiçbirisi gerçekleşmedi. Bize ekonomik anlamda sıkıntı vermenin peşindeler.15 Temmuz gecesi 21. Yüzyıl haçlı seferiydi. Tüm Hıristiyanların kılıç kalkanla değil ama bunlar üzerinden yapmaya çalıştığı bir operasyondu bu. Adeta bir ikinci bir Kurtuluş Savaşı’nı yaşadık” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız