Yaşam

Körfez Kent Konseyinden Anlamlı Ziyaret

12 Mayıs 2016 Saat: 17:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 870 kez okunmuştur

Körfez Kent Konseyinden Anlamlı Ziyaret
Körfez Kent Konseyinden Anlamlı Ziyaret

Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş,  Körfez Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslı Kuş ve Körfez Kent Konseyi Genel Sekreteri Veysel Köksal engelliler haftasında, Engelliler Yaşam Merkezini ziyaret etti. Engellileri, engelliler gününde yalnız bırakmayan Kent Konseyi Başkanı İsa Taş ve yönetim kurulu üyeleri engelli vatandaşlar ve personel ile sıcak ve samimi ilişkiler kurdular. Körfez’de engellerin kalkması adına önemli çalışmaların yapıldığını belirten Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, engelli vatandaşlar için yapılan çalışmaları gerçekleşen ziyarette anlattı.

Engelliler Meclisi Herkesi Temsil Ediyor

Engelliler Haftasında, Körfez Kent Konseyi Engelliler Meclisini ziyaret eden Kent Konseyi Başkanı İsa Taş; “ Körfez Kent Konseyi Engelliler Meclisi, ivme kazanmasını istediğimiz bir sivil toplum örgütümüz. Körfez’de engelli kardeşlerimiz için hem fiziki hem de gönüllerdeki engelleri kaldırmayı istiyoruz. Engelliler Meclisimiz oldukça aktif çalışan, herkesi temsil eden bir meclisimizdir. Daha fazla nasıl hizmet edebiliriz onu sorgulayacağız" dedi. 

Engelleri Birlikte Aşacağız

Körfez Kent Konseyi Engelliler Meclisi'nin kurulması ile birlikte bütün engelli guruplarının yer aldığı, herkesin temsil edilebildiği, bir süreç Körfezde başladı.  Başkan Yardımcısı İsa Taş; “Körfez Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelli aileleri bir araya getirerek mozaik oluşturulmasına, etrafa at gözlüğü ile değil geniş çerçevede bakmasına vesile oluyor. En büyük engel, sevgisizliktir.  Sevgi ile birlikte bütün engelleri birlikte aşacağız.” İfadelerini kullandı.

Engelli Yaşam Merkezinin Körfez İçin Önemi Büyük

Bütün engelli arkadaşlarımın kendi kendine yetebilen bireyler olarak yaşamalarını sağlamak, hepimizin en büyük hedefi olmalıdır. Körfez Belediyesinin bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın daha rahat yaşam sürebilmesi ve sosyal hayata daha rahat katılabilmeleri için yaptığı bu yaşam merkezi bu noktada çok önemlidir. Bu çerçevede bizleri yalnız bırakmayarak bütün faaliyetlerimizin içerisinde olan Belediye Başkanımız İsmail Baran ve değerli Başkan Yardımcımız ve Kent Konseyi Başkanımız İsa Taş beyefendiye teşekkür ederim.” Dedi. Yapılan konuşmaların ardından Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş ve beraberindekiler,Engelliler Meclisi Başkanı Nuri Şerif Bostan’a çiçek takdim ederek programı sonlandırdılar.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız