Siyaset

Kartepe'de Kocaman devri başladı

6’ncı Olağan Kongre sürecine mahalle delegelerini belirleyerek başlayan AKP, ilk ilçe kongresini Kartepe’de gerçekleştirdi. Temayül yoklamasında aday adayı olmadığı halde aday gösterilen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman, Kartepe

27 Ağustos 2017 Saat: 15:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 297 kez okunmuştur

Kartepede Kocaman devri başladı
Kartepe'de Kocaman devri başladı

6’ncı Olağan Kongre sürecine mahalle delegelerini belirleyerek başlayan AKP, ilk ilçe kongresini Kartepe’de gerçekleştirdi. Temayül yoklamasında aday adayı olmadığı halde aday gösterilen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman, Kartepe İlçe Başkanı seçildi.

6’ncı Olağan Kongre sürecine giriş yapan AKP’de ilk ilçe kongresi Kartepe’de gerçekleştirildi. Sarımeşe’de bulunan İbrahim Hergeleci Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AKP Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Kartepe Eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. Mevcut Başkan Kandaz ve yeni başkan adayı Mustafa Kocaman, salona birlikte girerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

KANDAZ BAYRAĞI KOCAMAN'A TESLİM ETTİ

Mevcut İlçe Başkanı Hasan Kandaz, üç dönem kuralına takıldığı için tekrardan aday olamadı. Bu durumda Kartepe ilçesi adayını belirlemek için 10 Ağustos tarihinde Kartepe ilçesi teşkilatı içinde temayül yoklamasına gitti. Temayülde ise bir sürpriz yaşanarak aday adayı olan 3 diğer isimle birlikte aday adayı olmamasına rağmen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman’ın da ismi yazıldı. Ankara’da AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlardan Sorumlu Mustafa Ataş’la gerçekleştirilen istişareler sonucunda ise Kartepe ilçesine Mustafa Kocaman aday gösterildi. Yenilenme ve tazelenme süreci olarak görülen kongrelerde böylece İlçe Başkanı Hasan Kandaz bayrağı Mustafa Kocaman’a teslim etti.

HEYECANIMIZI HALA YİTİRMEDİK

whatsapp-image-2017-08-27-at-13.06-001.jpg

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Heyecanımızı hala yitirmedik. Hala heyecanım var. Kolay değil Kartepe’nin yeni ilçe oluşumundan beri siyasi yapılanmanın içerisindeyiz. 2007 seçimlerinde Kartepe sınırlarındaki beldelerde yüzde 47 almıştık. 2011’de oylarımızı yüzde 50’lere taşıdık. Birçok seçim dönemi yaşadık. En son çıtayı yüzde 63, 12’de tamamladık. Bu kutlu sancağı bugüne kadar beraber taşımış olduğumuz tüm arkadaşlarımızla bu sandığa bugün Mustafa Kocaman kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu görevleri bizlere layık gören kardeşlerime halel getirecek herhangi bir hareketin içerisinde olmamaya dikkat ettik. Tüm Kartepeli kardeşlerimin hakkını helal etmesini istiyorum.  Mustafa kardeşimin ekibiyle birlikte başarıdan başarıya koşacağına inancım tamdır.  Kandaz duruşunu asla bozmaz ve bozmayacaktır” şeklinde konuştu. 

 

YENİ GÖREV ALACAK ARKADAŞA BAŞARILAR

uclu-009.jpg

Kandaz’ın ardından kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kongremiz hayırlı olsun. Beraber yol yürümekten mutluluk duyduğum kıymetli ilçe başkanımız Hasan Kandaz Beye sizlerin huzurunda bütün kalbimle bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah yolunu açık etsin. İlçe başkanımız 3 dönem boyunca birçok farkı yönetimiyle Kartepemize önemli hizmetler yaptılar. Başkanımızla yol alan ana kademe yöneticileri, mahalle yönetimleri kısaca bu hizmet kervanında yol alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 2014 Mart’ından bu yana bizler görev yapıyoruz. Bu süre içerisinde yine teşkilatımızla Kartepemize hizmet noktasında büyük destekler gördük. Allah yeni görev alacak arkadaşların da yar ve yardımcısı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

ALLAH UYUMUMUZU BOZMASIN

img_6663.jpg

Ardından konuşan başkan Karaosmanoğlu, “Bizler Ankara’ya dert götürmemeye çalışıyoruz. Bu sebeple Ankara’da imajımız çok güzel. Allah bizim bu uyumumuzu bozmasın. Çok güzel hizmetler yaptığımızı söylüyorlar. Onlara diyorum bu başarı bizim değil, teşkilatımızın başarısıdır. Bize verilen görevi bir aktör olarak icra ediyoruz. Bu bizim namus borcumuzdur. Hamd olsun Kocaeli’mizi nakış nakış örüyoruz” diyerek ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarına çalışınca oluyor yanıtını verdi. Halkın bize yakıştırmayacağı işlere kalkışmayacağız. Şehrimiz için faydalı işlere kalkışacağız. Hasan Kandaz ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Mustafa Kocaman ve ekibine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

BU KONGRE YENİLENME

cakir-015.jpg

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşma yapan AKP Kocaeli Milletvekili Bekir Sami Çakır, “Dur Yolcu” şiirini okuyarak sözlerine başladı. Kongrelerin bayrak teslimi ve bir yenilenme süreci olduğunu belirten Çakır, “Hasan Kandaz kardeşime yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 13 gün önce 16’ncı yılımızı kutladık. Bizleri asla mahcup etmeyecek bir ruh olarak sonraki nesillere geçmişimizi devredeceğiz. Bu ülkeye biz 15 yıldır hizmet veriyoruz. Bilin ki bu kongre bir yenilenme. Her gün taze bir başlangıçtır. Mustafa Kocaman kardeşime başarılar diliyorum. Kartepe’de yaşayan biri olarak diyebilirim ki Kartepe’de çıta yüksek” dedi.

 

AKP KONGRELERİ ASLA YIKIMIN ADRESİ DEĞİL

se-022.jpg

Teşkilat üyeleriyle bir arada olmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek söz başlayan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kongre sürecimizi şuana kadar en ufak sıkıntı çekmeden gerçekleştirdik. Bundan sonrasını da aynı ruh ve başarıyla ortaya koyacağız. Rabbim Kartepe kongremizi hayırlı etsin. AK Parti kongreleri kavganın ve yıkımın adresi asla olmamıştır. İlçe başkanlığı çok zor bir görevdir. Bu güne kadar olan seçimleri Hasan Bey’le birlikte omuz omuza çalışarak kazandık. 15 Temmuz hain darbesinde tekrardan Hasan Bey’le mücadele ettik. Hasan Beye 8 buçuk yıllık emeği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Vekilimizin söylediği çok doğru. Kartepe’de çıta çok yüksek. Mustafa Başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

ZAFER HAFTASI

img_6688.jpg

Kongrede Ceyhan’ın ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “6.olağan kongre takvimimiz başladı. Kartepe genç ilçemiz olduğu için Kartepe’de 4. olağan kongremizi yapıyoruz. Kongremizin ilimize, demokrasimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu görevi üç dönemdir yapan Hasan Kandaz arkadaşımıza teşekkür ediyorum.  Tarihin akışını değiştiren bir aydır Ağustos ayı. Hele 26 Ağustos’la başlayan hafta zafer haftasıdır bizim için. Bu toprakların bize vatan kalması için canını veren şehitlerin mekanlarını Rabbim cennet eylesin” dedi.

 

OLGUNLUK İÇİNDE GEÇTİ

“AK Parti iktidarından Türkiye’nin nereye geldiğini herkes çok iyi biliyor” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Artık Türkiye’nin öncelikleri değişti. Sorunumuz elbette var ama Allah’a hamd olsun 15 yıl önceki sıkıntılarla değil daha gelişmiş bir toplumun sıkıntılarıyla mücadele ediyoruz. Elbette bunları da aşacağız. Kongre dönemimiz bizim için bir yenilenmenin zamanıdır. Kocaeli’deki bütün kongrelerimiz büyük bir olgunluk içerisinde geçti. Bu davanın sorumluluğunu hep birlikte taşımaya devam ediyoruz. Kocaeli teşkilatı herkesin örnek gösterdiği bir teşkilattır” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

 

HEP BİRLİKTE BİSMİLLAH

kocaman-003.jpg

Mustafa Kocaman gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında, “4.olağan kongremizin davamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu kutlu yolculukta nice 16 yıllara ulaşmak için kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kurucu belde başkanlarımıza, mahalle başkanlarımıza emeği geçen tüm herkese gizli kahramanlara huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Hasan abim görevi bana devretti. Bu onurlu görevi şahsıma veren kıymetli siyasi büyüklerime de çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleridir. 20 bin 471 kişi var aslında yönetimde. Kağıt üzerinde 25 isim gözükebilir ama biz bu 20 bin 471 kişiyle yöneteceğiz.Hep birlikte haydi bismillah” diye konuştu.

img_6733.jpg

ak-parti-kongre-(2).jpg

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız