Siyaset

Osman Badem; " Aday olmayacağım "

Körfez AKP ilçe Başkanı Osman Badem, bir dahaki genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

23 Ağustos 2017 Saat: 01:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.526 kez okunmuştur

Osman Badem; Aday olmayacağım
Osman Badem; " Aday olmayacağım "

Körfez AKP ilçe Başkanı Osman Badem, bir dahaki genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Tüm bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019'a hazırlanmamız gerekiyor' demişti.

Bunun üzerine il ve ilçe teşkilat başkanları durum değerlendirmesi yaptı. AKP Körfez ilçe Başkanı Av. Osman Badem'de önümüzdeki günlerde yapılacak genel kurulda aday olmayacağını duyurdu. AKP'de 2013'de beri ilçe başkanlık görevini layıkıyla yaptığını ifade eden Badem, " Yeni yüzlere enerji dolu arkadaşlarımıza ihtiyacımız var, onlara yol vermek için tekrar aday olmayacğım" dedi. Badem, önümüzdeki günlerde geniş açıklama yapacağını duyurdu.

Bu arada Osman Badem'in sanal medya da kendi sayfasında yaptı açıklama

BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA...

  1. a tevdii edilen İlçe Başkanlığı görevini bir emanet bilinci ile sürdürmeye ve bizleri bu onurlu görevlere layık gören teşkilatlarımızı mahcup etmeden tüm bu görevlerimizi bihakkın ifa etmeye çalıştık.4 yıllık İlçe Başkanlığımız sürecinde; 17-25 Aralık opersayonunu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerini, Cumhurun ilk defa Reis'ini seçtiği 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimini,6 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel seçimlerini, Yeni Türkiye yolunda yol ayrımı olarak gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değişikliği ile ilgili 16 Nisan 2017 Halkoylamasını, 5. Olağan Kongremiz ile 1.2.3. Olağanüstü Büyük Kongrelerimizi, Milletçe maruz kaldığımız en alçak girişim olan 15 Temmuz ihanet kalkışmasını yaşadık. Tüm bu yaşanılan zorlu süreçlerden Kòrfez Teşkilatları olarak; mensuplarımızın gayretli ve özverili çalışmaları, milletimizin teveccühü ve Allah CC'nin lütfu ile alnımız ak başımız dik bir şekilde ayrıldık.6.Olağan Kongre takvimizin devam ettiği şu süreçte, yaklaşık 12 yıldır İlçe Başkanlığımız bünyesinde değişik ünvanlarda aktif teşkilat görevlerinde bulunduğumu nazara alarak, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN'ın altını çizerek dile getirdiği "teşkilatlarda yenilenme ve tazelenme" gerekliliğine olan inancım ve ayrıca ifa ettiğimiz görevlerin bir bayrak yarışı olduğu mülahazası ile nöbetimizi devretme zamanı geldiğine karar vermiş bulunmaktayım.Dünyevi tüm mevki,makam ve görevlerin bir emanet olduğu ve günün birinde nihayete ereceği, önemli olanın gök kubbede hoş bir sada bırakabilmek olduğu duygu ve düşüncesi ile;Samimiyet ve ihlasla fedakarane bir şekilde çalışan tüm teşkilatlarımızı ve bizlere inanarak her daim desteklerini esirgemeyen Körfezli hemşehrilerimizi ve aziz Milletimizi saygı ve muhabbetle selamlıyor, 6.Olağan Kongremizin partimize, ilçemize,ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız