Siyaset

Tarhan" TRT Tefeci Gibi Çalıştırılıyor."

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden “Üretim Reform Paketi içerisinde TRT Payı kaldırılıyor denilerek, bu payın vatandaşa yüklenmesinin kabul edilemez” diye gündeme taşıdı

12 Ağustos 2017 Saat: 00:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.178 kez okunmuştur

Tarhan TRT Tefeci Gibi Çalıştırılıyor.
Tarhan" TRT Tefeci Gibi Çalıştırılıyor."

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden “Üretim Reform Paketi içerisinde TRT Payı kaldırılıyor denilerek, bu payın vatandaşa yüklenmesinin kabul edilemez” diye gündeme taşıdığı o uygulama artık başladı

Tahsin Tarhan Üretim reform Paketi görüşmeleri sırasında “TRT payının kaldırıldığı falan yok. Hatta katlanarak vatandaşın sırtına bindiriliyor, getirmeye çalıştığınız uygulamanın rakamları ortada” diyerek bu duruma karşı çıkmıştı. Tarhan, “25. Madde ile getirmek istediğiniz rakamlar ortada, cep telefonlarından yüzde 6 bilgisayar ve tabletlerden yüzde 2, kara taşıtlarından yüzde 0.4, diğer taşıtlardan yüzde 0.01, televizyon alıcılarından yüzde 10, görsel ve işitsel her türlü cihazdan yüzde 10 olarak TRT payını vatandaşın sırtına bindiriyorsunuz.TRT tefeci gibi çalıştırılıyor. Adeta vatandaşı soymak, ödenek yaratmak için araç gibi görülüyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

 CEP TELEFONLARINDA %10 TRT PAYI UYGULAMASI BAŞLADI

Açıklamasını sürdüren Tahsin Tarhan, "Daha önce içtiğimiz sudan, yaktığımız elektriğe, neredeyse aldığımız nefese kadar ödediğimiz TRT payına Sanayiciden TRT payını kaldırıyoruz diyorsunuz. Sanayiciden kaldırdığınız bu payı bir yasa maddesiyle katlayarak vatandaşa yüklüyorsunuz. Daha önce kanun hükmünde kararnameyle alınan kararı yasalaştırmak istiyorsunuz. Tüm cep telefonlarından %10 TRT payı alınacak. Tarhan “Bu maalesef daha başlangıç. İktidar TRT’ye ödenek bulmak için o kadar alakasız oranlarla düzenlemeler yapıyor ki, artık çeşme suyundan TRT payı alıyoruz demeleri yakındır.” dedi.

TRT ELİNİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKMELİ

Tahsin Tarhan son olarak “İşe devamsızlık oranında birinci, gelirlerinin yarısı personel gideri olan, kurumun başına atanmış yandaş imamla yönetilen, üç günlük çekimler için 22 kişiyi yurt dışına götüren kurum olan TRT, tarihin en başarısız devlet televizyonu. TRT, Ekonomik sorunlarla mücadele etmekte zorlanan vatandaşın cebinden elini çekmelidir" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız