Siyaset

Kötü Ekonominin Faturasını Halka Yüklüyorlar

CHP'li Tahsin Tarhan, "EDS radar sistemi vatandaşa tuzak kurmaktan başka bir şey değil, sistemin doğru çalışıp çalışmadığı bile henüz tespit edilemiyor"

7 Ağustos 2017 Saat: 13:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 221 kez okunmuştur

Kötü Ekonominin Faturasını Halka Yüklüyorlar
Kötü Ekonominin Faturasını Halka Yüklüyorlar

BELEDİYELERE KAYNAK SAĞLANSIN DİYE VATANDAŞA TUZAK KURULUYOR

Tahsin Tarhan "EDS sistemi kuran belediyeler, bu yolla kesilen trafik cezalarının yüzde 30'unu alıyor. Sistemi kuramayan belediyeler ise şirketlere ihale ediyor. Vatandaş pazar parasını zor denkleştirirken, trafik cezalarıyla iyice beli bükülüyor.

EDS SİSTEMİNİN GÜVENİLİRLİĞİ TARTIŞMALI
Tahsin Tarhan "sistemin nasıl çalıstığı belli değil. Ölçümler doğru mu değil mi kimse bilmiyor. Türk Standartları Enstitüsü (TSE), başta radarlar olmak üzere elektronik yöntemle hız tespiti yapan cihazların doğru ölçüm yapıp yapmadığını ancak 1 Temmuz 2018 tarihinden sonra kontrol edebileceğini açıkladı ama cezalar kesilmeye devam ediyor.

ÖNCE CEZA KES SONRA VERGİ DÜZENLEMESİ İLE AFET
Tarhan, " Doğru düzgün bir ekonomik sistem maalesef yok. Önce ceza kesip sonra altı ayda bir vergi düzenlemesiyle affetim ya da  yeniden yapılandırın sistemi sadece günü kurtarır. İktidar ekonomide gecici ve günü kurtaran önlemler ile döngüyü sağlamak istiyor. Geçerliliği ve güvenirliliği belirli olmayan EDS sistemi ile trafik cezalarından gelir elde etmeyi beklemek, ekonomideki çıkmazın belgesidir.

EKONOMİNİN KÖTÜ GİDİŞİNİN FATURASINI HALKA YÜKLÜYORLAR
Tahsin Tarhan " Ekonomi çökmüş durumda. Sağlıktan ticarete, üretimden yatırıma tamamen dipte bir ülke durumundayız. Bireysel Emeklilik diye bir şey çıkardılar herkesin aylığından para kesiliyor. Şimdi bunu 18 yaş altı kişiler içinde getirmek istediklerini açıkladılar. Trafik cezası, b

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız