Siyaset

Tek Gündem Kudüs

Saadet Partisi Kocaeli Temmuz Ayı İl Divan toplantısı Kadıköy Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Saadet Partisi İl Başkanlığının gerçekleştirdiği Temmuz ayı il Divan Toplantısının ilk kısmı basına açık şekilde sürdü. Diva

30 Temmuz 2017 Saat: 15:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.033 kez okunmuştur

Tek Gündem Kudüs
Tek Gündem Kudüs

Saadet Partisi Kocaeli Temmuz Ayı İl Divan toplantısı Kadıköy Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Saadet Partisi İl Başkanlığının gerçekleştirdiği Temmuz ayı il Divan Toplantısının ilk kısmı basına açık şekilde sürdü. Divan kuruluna Başkanlık eden Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, ilk başta kürsüye davet edildi. Çelik’in konuşmasının ardından Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Eski İl Başkanı Sinan Ejderoğlu divana hitap etti. Konuşmaların ardından Temmuz ayı Divan toplantısı ikinci kısıma geçti. Bu kısımda il yönetimi çalışmaları incelendi, ilçe başkanları aylık raporlarını sundu, parti içi birimler faaliyetlerini aktardı. Bu kısım basına kapalı sürdü.

TEK GÜNDEM KUDÜS Toplantı sırasında en dikkat çeken detaylardan biri de konuşmalarda yerel gündeme dair herhangi bir yorum yapılmaması oldu. Neredeyse tek gündem konusu İsrail’in Kudüslü Müslümanlara uyguladığı insanlık dışı yaptırımların, 30 Temmuz Pazar günü Yeni Kapı Mitinginde protesto edileceği miting oldu. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu ve Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik ve il başkan yardımcılarının yanı sıra toplantıda; İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş, Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, Yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri, İlçe Başkanları ve yöneticileri, basın mensupları ve partililer katıldı.

İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLARTemmuz ayı il divan kürsüsünde konuşan İl Başkanı Nurettin Çelik, “İsrail’in kurulduğu günden beri sergilediği vahşet karşısında gerek İslam dünyasından kınamalar, gerek Birleşmiş Milletlerin ikazları İsrail’in tecavüzlerine son verdirmemiş hatta özür bile dahi diletememiştir. İsrail ancak güçten anlar. Biz şunu kesin olarak biliyoruz ki Ortadoğu’da ki bu hadise planlı ve sistematik bir şekilde gerçekleşmektedir. İslam birliğini kurmadan İsrail’e tek ses halinde dur demeden Orta Doğu’da huzuru tesis etmek mümkün değildir” dedi.

10 BİN KOCAELİLİ DAVETLİ30 Temmuz saat 17:00’da başlayacak mitinge herkesi davet eden Nurettin Çelik “İl Genelinde hazırlıklarımızı yaptık. 30 Temmuz da Müslümanların Arafat’ta toplandıkları gibi gönülleri yürekleri atan milli görüşçüler ve bütün Kocaeliler olarak yüreklerimiz orada atacak. Kocaeli’nden 10 bin kardeşimizi bu kutlu nöbete davet ettik hazırlıklarımızı yaptık. İlçe Teşkilatlarımızdan hazırlıklarımızı yaptık. Deniz yolu ile de ilk defa bu şekilde bir mitingimize katılacağız. Kocaelili arkadaşlarımız o ruhu canlandıracak yerine getirecek ifadelerini kullandı.

RONALDO’YU ÖRNEK GÖSTERDİReal Madrid futbolcusu Cristiano Ronaldo’nun bile bu konuda hassasiyet gösterdiğini söyleyen İl Başkanı Çelik, “Kocaelililer ’de bu hassasiyeti yerine getirecek. İsrail Ortadoğu’dan gitmedikçe bizim gönlümüzde ki ateş sönmeyecektir, Kudüs Müslümanlarındır. Önümüzde ki süreçte Müslümanların olacak. 1948 öncesi İsrail siz döneme döneceğiz” şeklinde konuştu.

SÜKUNET ATEŞİ ANADOLU’DAN BEKLENİYORDaha sonra kürsüye gelen SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, üstü kapalı hükümete yüklendi, “Başta insanlarımız mutsuz ama bu konuya girmek istemiyorum. Esnaf, memur yine ekonomik çıkmazda.  Malumunuz siyasal olarak da basın ve televizyonlardan izlediğimiz gibi kaos içindeyiz bunlardan da bahsetmeyeceğiz. Mescid-i Aksa’ya gelince insanların aklına ilk kıble geliyor. Herkesin ilk kıblesidir Mescid-i Aksa. Organizasyon başladığından itibaren bunu herkes de gözlemliyoruz. Bizim insanımız bu manada şuurlu ve bilinçlidir. Dünya’ya bir sükûnet ve güneş doğacaksa Anadolu’nun bağrından doğacağına inanıyoruz. Hangi meşrepten ve partiden olursa olsun biz güçlüyüz. Mescidi Aksaya da sahip çıkacağız” cümlelerini kullandı.

İSRAİL’İN ÖDÜNÜ KOPARMAYA VAR MISINIZ?Siyonist İsrail devletinin Müslüman coğrafyasını alt üst ettiğini belirten Ejderoğlu, “Yeni kapıda uçan kameralar var İSRAİL Siyonist devleri yoklama alacak bizi izleyecek. Uzaydan fotoğraf çekme şansı var Siyonist İsrail devletini ödü kopacaktır var mısınız Siyonist İsrail’in ayaklarını titremeye var mısınız” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız