Siyaset

Ercan, “Protesto Bir Haktır “

CHP Milletvekillerinin Mecliste İç Tüzük ile ilgili olarak başlattıkları eylem hakkında açıklama yapan ve eyleme destek verdiklerini belirten CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Gökhan Ercan, “Protesto bir haktır.

29 Temmuz 2017 Saat: 00:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 313 kez okunmuştur

Ercan, “Protesto Bir Haktır “
Ercan, “Protesto Bir Haktır “

CHP Milletvekillerinin Mecliste İç Tüzük ile ilgili olarak başlattıkları eylem hakkında açıklama yapan ve eyleme destek verdiklerini belirten CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Gökhan Ercan, “Protesto bir haktır. Halk adına mecliste konuşma hakkı kısıtlanan vekillerimizin her zaman yanında olacak ve adalet için direnişimize sonuna kadar devam edeceğiz dedi. Ercan, adalet yürüyüşünün bu ülkenin gerçeği olduğunu da dile getirdi.

EN DOĞAL HAKLARINI KULLANDILAR

İçtüzük değişikliği ile 10 dakika olan kürsü hakkı 3 dakikaya indirilmesine tepki gösteren, “Hak, hukuk, adalet” diyerek, tüm baskı ve sansüre rağmen direnmeye devam eden CHP Gurubumuz tarafınca, önceki gece kesintisiz iç tüzük eleştirme ve oturma eylemi yapıldı diyerek açıklamasına başlayan CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Gökhan Ercan, “ AKP ve MHP’nin ortak imzasıyla TBMM’ye sunulan ve Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen içtüzük değişiklik teklifinin ‘muhalefetin sesini kıstığı, kürsü hakkını engellediği’ gerekçesiyle protesto eden CHP’li milletvekillerimiz, önceki gün tam 13 saat Meclis Genel Kurulu’nda konuşarak en doğal hakları olan “kürsü” haklarını kullandılar. CHP’li milletvekillerinin ‘içtüzük değişiklik teklifinin muhalefetin, milletvekillerinin ve milletin sözünün kesildiğini’ belirterek başlattığı eyleme, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Burası sokak değil” diyerek tepki vermesi bizler için şaşırtıcı olmasa da demokrasi adına üzücü ve talihsiz bir açıklamadır” diye konuştu.

ADALET İÇİN DİRENİŞİMİZ DEVAM EDECEK

Bu davranışın özgürlük ve demokrasinin timsali, gazilik ünvanı almış yüce meclisi yöneten Aydın’a yakışmadığını dile getiren Ercan, “ Aynı Adalet Yürüyüşü’nde olduğu gibi, barışçıl bir direnişle CHP Grubu, milletin oyları ile geldiği parlamentoyu terk etmeyerek, milletin söz hakkını savunmaya devam etmesi bugün halen rahatsızlık veriyorsa, diyebileceğimiz tek cümle; “Türkiye’nin en can alıcı sorunu halen demokrasi ve adalettir”. Herkesin her yerde demokratik hakkını kullanma hakkı vardır. Protesto da bir haktır. Umarız bunu şimdi iktidarda olanların, “Adalet bize lazım değil” diye düşünenlerin de anlayacağı bir gün gelecektir. Halk adına mecliste konuşma hakkı kısıtlanan vekillerimizin dün olduğu gibi bugün de yanında olacak ve adalet için karşı direnişimize sonuna kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ ÜLKENİN GERÇEĞİNİ GÖSTERİYOR

Ülkede adalet kalmadığını belirten Ercan, “Adaletin egemen olduğu bir ülke istiyoruz. Adaletin olmadığı bir ülkede barış da olmaz. Gün gelecek bugün adaletsizliği yaratan kişiler için de adalet geçerli bir kavram olacak. Hepimiz adalet yürüyüşünün bu ülkenin gerçeğini gösterdiğini ve ortaya koyduğunu biliyoruz. Bunun daha başlangıç olduğunu, bu yürüyüşün bitmeyeceğini belirtmek istiyorum. Bu ülkenin, çocuklarımızın geleceği için mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız