Siyaset

Reyhan Şengün ;Türkiye’yi AVM’lerle değil fabrikalarla donatmadan işsizliği önleyemezsiniz.

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları Nisan Ayı çalışmalarının değerlendirildiği Mayıs Ayı İl Divan Toplantısını, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

20 Mayıs 2017 Saat: 13:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.452 kez okunmuştur

Reyhan Şengün ;Türkiye’yi AVM’lerle değil fabrikalarla donatmadan işsizliği önleyemezsiniz.
Reyhan Şengün ;Türkiye’yi AVM’lerle değil fabrikalarla donatmadan işsizliği önleyemezsiniz.

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları Nisan Ayı çalışmalarının değerlendirildiği Mayıs Ayı İl Divan Toplantısını, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasında nisan ayı gündemini değerlendiren İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, referandum sürecinde her türlü algı operasyonuna, haksız iddia ve ithama maruz kalmasına rağmen hiçbir zaman asaletini bozmayan ve bu duruşuyla, referandum sürecinde kutuplaşmayı engelleyen ve daha derin kırılmaların yaşanmasına izin vermeyen tüm teşkilat mensuplarına yürekten teşekkür ettiğini belirterek konuşmasına devam etti.

“Teşkilatlarımız bu süreçte ‘çocuğun annesi’ misyonuyla hareket etmiş, milletimizin kamplaştırılması, kutuplaştırılması, çatıştırılması üzerinden oynanan oyunlara paratoner olmuştur.

Ülkemizin son dönemde girdiği bu süreç, herkesi bir arayışa sevk etti. Bu noktada Saadet Partimizin süreci yönetme şekliyle bütünleşen Genel Başkanımızın usul ve üslubu, teşkilatlarımızın sebatkâr, vakarlı, olgun davranışı, duruşu diğer bütün kesimlere örnek oldu. Milletimiz partimizin tavrını anlamaya başladı.  Çünkü dinledi, dinledikçe anladı, anladıkça ümidi arttı.

Sonuç olarak uzun zamandır ülkemizi meşgul eden yönetim sisteminde bir değişikliği içeren halk oylamasında, toplumun yarıdan fazlasının bu metnin kabulü istikametinde oy kullandı, ancak yarısına yakını da bu metni tasvip etmediğini belirtti.

Yapmamız gereken, milletimizin ortaya koyduğu sonuçtan ders çıkarmak olmalıdır. Bu referandum sonuçlarından almamız gereken en önemli ders ise: 

Bu seçimde, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici üslup kaybetmiştir. Bu seçimde demokratik bir oylamayı, ‘İman ve Küfür’ noktasına getiren anlayış kaybetmiştir. Bu seçimde, demokratik bir tercihi, terörle, ihanetle, kandil ile eş tutan zihniyet kaybetmiştir. Dileriz bu mesajlar iyi okunur ve referandum sürecinde olduğu gibi tekrar aynı hatalara düşülmez.

Ülke problemlerinin çözümünü sadece yönetim sistemi değişikliğinde aramak büyük bir safdilliktir. Çünkü sisteminizin adı ne olursa olsun; Denk bütçe yapmadan toplumsal refahı sağlayamazsınız.  Üretim ve ihracat seferberliği başlatmadan ekonomiyi düzeltemezsiniz.  Türkiye’yi AVM’lerle değil fabrikalarla donatmadan işsizliği önleyemezsiniz. 

Güçlü ve yaygın bir sanayi oluşturmadan tüketen değil üreten bir ekonomiyi kuramazsınız. 

Bugün yapılan yatırımlar, Türkiye’yi güçlendiren, dışa bağımlılığı kaldıran, üretken yatırımlar değil sadece gündelik hayatı rahatlatan yatırımlardır. Bu sebeple hükümetin “İstihdam Seferberliği” dediği şeyi de, altı boş olduğu için komik buluyoruz.

 Bütün bu yatırımları durdurup tamamını üretime dönük, istihdamı arttıracak, ihracat potansiyeli kazandıracak ve ithalatı azaltacak yatırımlar tahsis etmek zorundayız. Milli ve bağımsız bir savunma sanayi oluşturmadan sözü dinlenir itibarlı bir devlet olamazsınız. Haritaları bizim önümüze koyalı 30 sene oldu. Şimdi bu haritaların nasıl uygulanacağı konusunda bir mücadele var. ABD kapalı kapılar ardında politika üretmiyor artık. Çok açık ve net Türkiye’yi bölme teşebbüsünde olan PKK ve PYD’ye destek veriyor. Bütün dünyaya kendisinin stratejik müttefiki olarak takdim ediyor. Kendi askerlerini, onların her icraatının içine bizzat bayraklarıyla sokuyor.

Burada da haritaları, fotoğrafları önlerine koyacağız gibi meydan okuma görüntüleri verildi.

O haritaları çizen zaten onlar.. O fotoğrafın esas sahibi onlar..

Bu sebeple geçmişte ortak değerlerimiz olan ülkelerle işbirliği yapmaya, bir araya gelmeye mecburuz.

Başta genel başkanımız olmak üzere bu uyarıları bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyor, inandığımız gerçekleri tarihi bir sorumluluk olarak milletimize arz ediyoruz. Saadet Partisi, Yaşanabilir bir Türkiye ve Yeniden Büyük Türkiye için her türlü katkıyı yapmaya hazırdır.”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız